Wpis z mikrobloga

@Need: a weź nic #!$%@? nie mów. Wbiłam sobie, że przecież CO DRUGA niedziela będzie zamknięta, a że tydzień temu był zakaz to teraz będzie otwarte. Zaprosiłam rodziców na obiad, miałam rano iść o 3 brakujące rzeczy, no ale niestety, rząd wie lepiej co dla mnie dobre. Także poranek spędziłam na wymyślaniu wypieku bez jajek, męczyłam się z zawijaniem roladek bez wykałaczek i musiałam zrobić ciasto drożdżowe bo nie miałam francuskiego
@testowe110: czyli w skrócie jedyna dobra rzecz to decydowanie co jest ambitnym spędzaniem czasu a co nie? xD
Taki #!$%@?, mam serwery minecrafta, dzięki zakazom są częściej pełne XDDDD mam nadzieje ze zakazu nie zdejmą, takiego hajsu na diamentach za smsy dawno nie kręciłem!
A sam zaraz się ubieram i idę z różowym do galerii metropolia co to jest dworcem pooglądać meble
Wiem jedno, targowiska w moim mieście odżyły i moi rodzice, którzy są co tydzień na takim mówią, że klientów jest znacznie więcej dziś i tydzień temu niż wcześniej.

Komu ten zakaz zrobi dobrze? Małym polskim przedsiębiorcom, handlującymw niedzielę, którzy byli dominowani przez zagraniczne markety.


@Ganicjusz:

Nie zrobi dobrze, bo ja często chodziłem tam do nich jak mi czegoś brakowało i miałem blisko, teraz po prostu robię większe zakupy w markecie.

jak
A nie wystarczy Ci, że w żadnym kraju gdzie ostatnio próbowano takiego zakazu on się nie sprawdził? Naprawdę musimy się na własnej dupie przekonać?


@Need: W Szwecji ograniczenia handlu są od dawna i ludzie żyją więc ten argument jest inwalidą.

Problem polega na tym że znów jesteśmy zniewoleni by PAŃSTWO decyduje kiedy mamy pracować, kiedy odpoczywać, kiedy robić zakupy. Tu jest główny problem którego nie widzą osoby z ograniczonym myśleniem.
No zobacz, ciekawe dlaczego to tak nie zadziałało na Węgrzech


@jamtojest: Ciekawe dlaczego zakazy obejmują ok 10 krajów europejskich i nikomu to nie przeszkadza, np. w takiej wolnościowej Szwajcarii.

Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech, Austrii. Częściowe restrykcje mają Belgia, Francja, Grecja, Holandia, Luksemburg, Holandia i Węgry.


https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1597001,Zakaz-handlu-w-niedziele-w-ktorych-krajach-UE-obowiazuje