Wpis z mikrobloga

- Bądź mną
- Od dziecka miej tylko jedno jedyne marzenie - kupno psa
- Rodzice się nie zgadzają - wobec tego udzielasz się w schroniskach, opiekujesz się psami znajomych, sąsiadów, jeździsz na wystawy, pochłaniasz książki specjalistyczne
- Wyprowadź się w końcu na swoje z niebieskim
- Znaj tylko jedną osobę z alergią na sierść
- Jest nią Twój niebieski
- Idź do alergologa
- Alergolog informuje, że obecnie szczepionki na alergie zwierzęce są wycofane i czekamy na lek nowej generacji (kiedy - tego nie wiadomo, nie zanosi się na razie)
- Płacz po nocach niczym kobieta pragnąca dziecka i mająca bezpłodnego męża (wtedy przynajmniej możesz adoptować)
- Usychaj z tęsknoty za zwierzętami
- ???
- W #!$%@? brak profitu

#zalesie #pies #psy #zwierzeta #zwierzaczki #alergia

PS. Tak, wiedziałam o jego alergii wcześniej, ale liczyłam na odczulanie, no i to swoje marzenie przyciszyłam na parę lat, a wybuchło z ogromną siłą jak już zamieszkaliśmy we własnym mieszkaniu i zniknęła odwieczna blokada w postaci rodziców.
I nie, nie zostawię swojej bratniej duszy z takiego powodu, bo jego jednak kocham bardziej niż psy, mimo wszystko ;p Po prostu chciałam się pożalić, ale nie mam do kogo.

I tak, wiem, że są rasy "hipoalergiczne", ale niestety kompletnie mi nie odpowiadają.
  • 29
@Reniferus: On jest uczulony na wszystko...

Mówisz pewnie o nagim psie meksykańskim, no ale come on :D Ja mam też pewne oczekiwania i wymagania w stosunku do psa. Marzy mi się naprawdę mnóstwo różnych ras (to nie jest tak, że może być jeden czy dwa psy i nic wiecej), ale akurat hipoalergiczne są dla mnie bezużyteczne.
@BarkaMleczna: Nie możliwy by był kompletnie uczulony na wszystkie rodzaje zwierząt. No chyba, że faktycznie.
Wiesz, że na 100% jest uczulony czy tylko na słowo xD ?
Powiem Ci że facet może tak tylko mówić bo nie chce psa albo czegoś innego. Nie znam to nie oceniam ale przypadek jaki podałem wyżej widziałem nie raz xD
@Reniferus: Uczulony na psy i koty, a poza tym na zwierzęta, których ja mieć nie chcę - chomiki, króliki, itd. On jest ogólnie mega alergikiem, również na pyłki, trawy, niektóre rodzaje orzechów, owoców, itd. No #!$%@?.

Nie no, oczywiście, że nie kłamie. On uwielbia zwierzęta, a poza tym nieraz widziałam, jak na nie reaguje. "Na słowo" to mogłoby być jakbyśmy się znali dwa miesiące, a nie 10 lat ;p
@BarkaMleczna nie ma czegoś takiego jak hipoalergiczne psy, przez powtarzanie takich mitów potem ludzie kupują jorka czy innego shih tzu i potem O bulwa jednak nie. Uczulają BIAŁKA żadna tam sierść. Białka obecne w skórze ślinie moczu itp. O co chodzi z mitem psów hipoalergicznych? Nie posiadają podszerstka co za tym idzie gubią mniej włosa z którym łuszczy się naskórek bogaty w powodujące alergię... białka. Cała filozofia. Te psy uczulają tak samo,
@BarkaMleczna tak, uczulenie to kwestia osobnicza. Alergia może pojawić się w stosunku do danego osobnika. Posiadanie lub nie posiadanie przez niego sierści nie ma tu nic do rzeczy. Twojego partnera może uczulać york o imieniu Benek a Bernardyn o imieniu Kazik już nie.
@nama: Wiem ;] Uwierz mi, od wielu lat większość swojego wolnego czasu poświęcam na zdobywanie wiedzy na ten temat. Ale nie chciałam się o tym rozpisywac w głównym poście, bo kto by to czytał.

W tej chwili chcemy spróbowac pojechać do hodowli weimarów i zobaczyć, co się stanie :D
@nama: Mam jedną ulubioną rasę plus milion innych, które też uwielbiam, więc po prostu szukam, próbuję i wzbudzam w sobie nadzieje, które później umierają ;p

A Ty jesteś alergologiem może? Zastanawiam się, czy skoro nie ma na razie dostępnych ogólnych szczepionek, to czy jest możliwośc stworzenia szczepionki na konkretnego psa i odczulenie się tylko na niego. Wiesz coś o tym?
@BarkaMleczna nie jestem alergelogiem tylko psiarą :p no i masa hodowców się męczy z tym mitem o hipoalerhicznych psach dlatego walczymy i edukujemy. Raczej z doświadczenia swojego i wielu hodowców (masa przypadków gdzie ktoś kupuje psa i jak grom z jasnego nieba pojawia się alergia) wynika, że odczulanie nic nie daje a najczęściej organizm po prostu się przyzwyczajał - aczkolwiek uważam to za głupotę brać z taką myślą psa "a jakoś to
@BarkaMleczna i pamiętajcie że jak rasowy pies to tylko sprawdzone hodowle ZKwP ( ͡º ͜ʖ͡º)

Warto pogadać o sprawie z hodowcą. Są tacy co robią wielogodzinne sesje sprawdzające a są i tacy, którzy psa wam nie sprzedadzą z powodu ryzyka alergii i ja ich rozumiem - dlatego powinni wiedzieć.
i pamiętajcie że jak rasowy pies to tylko sprawdzone hodowle ZKwP ( ͡º ͜ʖ͡º)


@nama: czuję się niemalże urażona sugestią, że mogę brać pod uwagę pseudohodowle :D

A Ty jaką rasę hodujesz?
czuję się niemalże urażona sugestią, że mogę brać pod uwagę pseudohodowle :D


Jakkolwiek to zabrzmi - miło to słyszeć :D

Ja mam dwóch berneńskich chłopaków i najstarszego w kraju landseera :> pod tagiem #piesekpremier się produkuję. Hodowla to może plany na przyszłość, chociaż chyba wolę zostać przy reproduktorach na dzień dzisiejszy. Ciężki kawałek chleba.