Kupujecie gdzieś tanio tabsy na alergię? Cetirizini dihydrochloridum (dichlorowodorek cetyryzyny)
W UK to jest w każdym markecie i kosztuje 1 funt za 30 tabsow. U nas 20 za 30zl xD
#alergia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to normalne, ze leki na alergię nie działają cały dzień? Mam tak nieważne jaki lek biorę czy to kiedyś xyzale, zyxy itpl. z lewoceteryzyną czy jakieś nowe z drugiej generacji jak bilastyna.

Uczulenie na pyłki i trawy, mam już wyczucie, żeby je zacząć brać odpowiednio wcześniej żeby nasycić organizm lekiem. Kiedy zacznie się szczyt pylenia to i tak trochę łapię katar i mam zatkany nos.

W momencie kiedy biorę tabletkę po jakiejś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Catmmando zapytaj ajaja jaki jest czas półtrwania będziesz miał odpowiedź. Na ulotce jest zawsze napisane bardzo ostrożne dawkowanie a o lekarzynach chyba nie muszę pisać że o lekach to mają mgliste pojęcie
  • Odpowiedz
@Catmmando: To jest normalne bo każdy inaczej reaguje na alergeny i na leki przeciwhistaminowe, dodatkowo masz czynniki potęgujące alergie jak alergeny krzyżowe (np jak zjesz jabłko w okresie pylenia, to objawy się zwiększają). Jeśli widzisz popołudniowe pogorszenie to może być to efekt tego co spożywasz w ciągu dnia - upewnij się że wyeliminowałeś alergeny krzyżowe. Dodatkowo zaleca się żeby kilka razy dziennie przemywać twarz i oczy wodą - jeśli tego
  • Odpowiedz
Czy ktoś z Was demontował #lamele? Czy pod nimi rozwija się grzyb lub pleśn? Mam silną alergię na zarodniki pleśni i zależy mi, by wyeliminować niepotrzebne ryzyko. Szukając mieszkania na wynajem, znalazłam jedno, które w 99% spełnia moje oczekiwania, jest nowe, piękne, chciałabym w nim zamieszkać. Ale ma w sypialni u wezglowia łóżka lamele. Osobiście nie lubię takich ozdób, w życiu bym tego nie zamontowała u siebie. Zastanawia mnie,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Na ścianach, na których wiszą notorycznie płaszcze i kurtki często występuje grzyb (najpierw jest taka jakby mokra plama, potem nalot). A nowe ściany mają w sobie wilgoć, która powinno się wygrzać. Dlatego pytam. Mnie takie lamele się kompletnie nie podobają, widzę same minusy.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yrrotnuu: zależy czym się odczulasz, nie wszystkie szczepionki i tabletki są refundowane. Ja np odczulam się szczepionką, za którą płacę 3,20zł na pół roku xD ale w opcji była jeszcze inna za pareset złotych, wszystko zależy od Twojego organizmu i tego ile kasy chcesz wydać. Sam proces odczulania (podanie zastrzyku) jest w ramach nfz. Odczulanie trwa 3-5 lat.
  • Odpowiedz
Są jakieś stronki, gdzie można sprawdzać co aktualnie pyli? Ale nie kalendarz pyleń, a coś co pokazuje stan aktualny i najlepiej podzielony na jakieś obszary? W UK można takie rzeczy sprawdzać nawet po kodzie pocztowym. Istnieje coś takiego dla PL?
#alergia
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@factoryoffaith_: Miałam robiony Alex2 (teraz już jest chyba Alex3), gdzie wyszło mi białko brzozy, które jest podatne na odczulanie. Ale za badanie musiałam zapłacić z własnej kieszeni, bo nie jest refundowane (chyba że jesteś na oddziale w szpitalu to ewentualnie wtedy Ci zrobią). Bez tego badania i tak alergolog by mnie odczulała, ale wtedy większe ryzyko że nie zadziała. Teraz też nie ma pewności, ale chociaż jest nadzieja xD
  • Odpowiedz
Ale mnie wkurzył sąsiad, stary oprych i alkus z marginesu. Swój p--------k na podwórku aby przykamuflować w tamtym roku obsadził młodymi brzózkami, a to niecale 100m od mojej posesji. To "piękne" drzewko liściaste ma jeden z najgorszych elergenogennych pyłków, i trudno wytrzymać bez notorycznego wycierania nosa oraz brania podwojonej dawki rupaller.
( ͠° °)
#alergia #zalesie #takaprawda #wiosna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach