Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 10
- 3
Ale trawy dają ostro ostatnio :((
#alergia
#alergia
@p4niccc: mój znajomy ma czerwono-zolte oczy zawsze jak jest lato i mówi że to przez alergie
@stanley-fieldmaster: czerwone może przez alergie, ale żółte xD
Jest możliwe, żeby dostać alergii będąc dorosłym? Tak mi od wczoraj coś jeździ w nosie, że ciągle go przecieram.
#choroby #alergia #30plusclub
#choroby #alergia #30plusclub
@Mega_Smieszek: tak
@Mega_Smieszek: W każdym wieku w każdej chwili można dostać alergii na cokolwiek
Czy to normalne, ze leki na alergię nie działają cały dzień? Mam tak nieważne jaki lek biorę czy to kiedyś xyzale, zyxy itpl. z lewoceteryzyną czy jakieś nowe z drugiej generacji jak bilastyna.
Uczulenie na pyłki i trawy, mam już wyczucie, żeby je zacząć brać odpowiednio wcześniej żeby nasycić organizm lekiem. Kiedy zacznie się szczyt pylenia to i tak trochę łapię katar i mam zatkany nos.
W momencie kiedy biorę tabletkę po jakiejś
Uczulenie na pyłki i trawy, mam już wyczucie, żeby je zacząć brać odpowiednio wcześniej żeby nasycić organizm lekiem. Kiedy zacznie się szczyt pylenia to i tak trochę łapię katar i mam zatkany nos.
W momencie kiedy biorę tabletkę po jakiejś
@Catmmando zapytaj ajaja jaki jest czas półtrwania będziesz miał odpowiedź. Na ulotce jest zawsze napisane bardzo ostrożne dawkowanie a o lekarzynach chyba nie muszę pisać że o lekach to mają mgliste pojęcie
@Catmmando: To jest normalne bo każdy inaczej reaguje na alergeny i na leki przeciwhistaminowe, dodatkowo masz czynniki potęgujące alergie jak alergeny krzyżowe (np jak zjesz jabłko w okresie pylenia, to objawy się zwiększają). Jeśli widzisz popołudniowe pogorszenie to może być to efekt tego co spożywasz w ciągu dnia - upewnij się że wyeliminowałeś alergeny krzyżowe. Dodatkowo zaleca się żeby kilka razy dziennie przemywać twarz i oczy wodą - jeśli tego
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
3
Anafilaksja bez igły? Adrenalina donosowa może zmienić sposób leczenia pacjentów

Czy adrenalina donosowa może zmienić leczenie anafilaksji? Nowe badania pokazują, że łatwiejsze w użyciu preparaty mogą zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i poprawić skuteczność terapii.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czy ktoś z Was demontował #lamele? Czy pod nimi rozwija się grzyb lub pleśn? Mam silną alergię na zarodniki pleśni i zależy mi, by wyeliminować niepotrzebne ryzyko. Szukając mieszkania na wynajem, znalazłam jedno, które w 99% spełnia moje oczekiwania, jest nowe, piękne, chciałabym w nim zamieszkać. Ale ma w sypialni u wezglowia łóżka lamele. Osobiście nie lubię takich ozdób, w życiu bym tego nie zamontowała u siebie. Zastanawia mnie,
@dwieplaze: wiem ciężko się żyje z nerwicą natręctw ale raczej nie spodziewaj się czegoś innego niż ewentualnie pająków
- 0
Na ścianach, na których wiszą notorycznie płaszcze i kurtki często występuje grzyb (najpierw jest taka jakby mokra plama, potem nalot). A nowe ściany mają w sobie wilgoć, która powinno się wygrzać. Dlatego pytam. Mnie takie lamele się kompletnie nie podobają, widzę same minusy.
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
@Jestem_Tutaj: allegra
@Jestem_Tutaj: Ja o dziwo w tym roku nicz a co roku miałem tak samo jak Ty
- 0
Kupiłem oczyszczacz powietrza na alergię, teraz pyli brzoza, okna zamknięte, oczyszczacz włączony i dalej odczuwam skutki alergii. Te oczyszczacze to chyba ściema
#uczulenie #smog #oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #alergia
#uczulenie #smog #oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #alergia
5
Adrenalina w szkole - kto ma prawo jej użyć i dlaczego wciąż się boimy

Kiedy uczeń traci przytomność w wyniku wstrząsu anafilaktycznego, liczy się każda sekunda. Tymczasem w Polsce nauczyciel stojący z autowstrzykiwaczem w ręku może nie wiedzieć, czy wolno mu z niego skorzystać. To nie jest problem wiedzy medycznej, tylko problem prawny.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
@yrrotnuu czerwiec najgorszy, mam to samo
@yrrotnuu: zależy czym się odczulasz, nie wszystkie szczepionki i tabletki są refundowane. Ja np odczulam się szczepionką, za którą płacę 3,20zł na pół roku xD ale w opcji była jeszcze inna za pareset złotych, wszystko zależy od Twojego organizmu i tego ile kasy chcesz wydać. Sam proces odczulania (podanie zastrzyku) jest w ramach nfz. Odczulanie trwa 3-5 lat.
- 0
#znachoralert #znachor w połączeniu z #alergia to niezle combo, jeszcze można ewentualnie do tego cebulę kroić.
Są jakieś stronki, gdzie można sprawdzać co aktualnie pyli? Ale nie kalendarz pyleń, a coś co pokazuje stan aktualny i najlepiej podzielony na jakieś obszary? W UK można takie rzeczy sprawdzać nawet po kodzie pocztowym. Istnieje coś takiego dla PL?
#alergia
#alergia
@factoryoffaith_: https://toksy-alergo.cm-uj.krakow.pl/pl/komunikat-pylkowy-dla-alergikow-malopolska/ (ogólnie szukaj w google pod hasłem „komunikat pyłkowy dla alergików”)
@factoryoffaith_: Miałam robiony Alex2 (teraz już jest chyba Alex3), gdzie wyszło mi białko brzozy, które jest podatne na odczulanie. Ale za badanie musiałam zapłacić z własnej kieszeni, bo nie jest refundowane (chyba że jesteś na oddziale w szpitalu to ewentualnie wtedy Ci zrobią). Bez tego badania i tak alergolog by mnie odczulała, ale wtedy większe ryzyko że nie zadziała. Teraz też nie ma pewności, ale chociaż jest nadzieja xD
Ale mnie wkurzył sąsiad, stary oprych i alkus z marginesu. Swój p--------k na podwórku aby przykamuflować w tamtym roku obsadził młodymi brzózkami, a to niecale 100m od mojej posesji. To "piękne" drzewko liściaste ma jeden z najgorszych elergenogennych pyłków, i trudno wytrzymać bez notorycznego wycierania nosa oraz brania podwojonej dawki rupaller.
ヽ( ͠°෴ °)ノ
#alergia #zalesie #takaprawda #wiosna
ヽ( ͠°෴ °)ノ
#alergia #zalesie #takaprawda #wiosna
- 1
@vulcanitu: Wolę prysnąć roundupem, tyle że to przed samym jego jedynym w tej klitce oknem.
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: no to jak go nie będzie/będzie nachlany na umór
#alergia co tam macie bez recepty? Bo ja tu umieram, nos zapchany piórka w gardle. Wizyta za 2 tygodnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...



























W UK to jest w każdym markecie i kosztuje 1 funt za 30 tabsow. U nas 20 za 30zl xD
#alergia