Wpis z mikrobloga

@unknown_caller: To zależy, które systemy masz na myśli. Jeśli chodzi Ci o Windowsa 10 Refurbished, to te licencje są jak najbardziej legalne (specjalna akcja Microsoftu dla komputerów używanych, po leasingowych).
W przypadku pierwotnych wersji Windowsa (w obu przypadkach Windows 7) sytuacja jest bardziej skomplikowana - ponieważ z opisów nie wiadomo, jakie jest pochodzenie tych Windowsów (jaka to licencja), a to może mieć wpływ na legalność. Warto dopytać o to sprzedawcę.
@dobry_programista: Czyli jeśli wybrałbym dopłatę do Windows 10 refurbished to wspomniana w opisie jednej z tych aukcji naklejka i informacja na fakturze są wystarczającymi dowodami legalności?
Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie - czy firma musi być oficjalnym partnerem programu Microsoftu, żeby handlować tą wersją systemu?
@unknown_caller: Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że faktura + naklejką są wystarczającymi dowodami. Jeśli chodzi o partnerstwo - dostęp do tych licencji mają te firmy, które przyłączyły się do programu "Microsoft Refurbisher Program". Nie znam szczegółów, ale najprawdopodobniej nie mogą te firmy odsprzedawać takich licencji do dalszej sprzedaży, więc powinny należeć do tego programu - możesz dopytać sprzedającego.