Wpis z mikrobloga

Wybieram sie we wtorek do Berlina, jade tam pierwszy raz. Jednodniowe zwiedzanie. I mam teraz kilka pytań:
1. Wiem ze Niemcy nie są za bardzo card-friendly więc bede raczej operował gotówką, ale czy w okolicy ZOB wypłacę w bankomacie pieniądze z karty Mastercard? Mam Revoluta więc bez sensu mi wymieniać w kantorze, a nie chce mi się też biegać jutro po mieście w Polsce szukając bankomatu w EUR.
2. Znacie jakąś fajną trasę do zrobienia od 6:00 do 21:00 widząc najwazniejsze miejsca? Godzinę maks chciałbym przeznaczyc na jakieś zakupy, reszta zwiedzanie. Będę miał bilet dobowy na zbiorkom jak co.
3. Gdzie warto zjeść śniadanie a potem obiadokolację, tak żeby wydać niewiele a się najeść? To ma być ultrabudżetowa wycieczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#berlin #kiciochpyta #turystyka
  • 5
@pawelczixd: bez problemu wypłacisz kasę dowolną kartą z bankomatu. Poza tym w każdym sklepie, markecie itd. bez problemu zapłacisz kartą. W większości knajp też. Jedynie w automacie biletowym można płacić gotówką bądź niemiecką EC-kartą.
Co do zwiedzania to przejedź się autobusem linii 100 - objeżdża najważniejsze miejsca w centrum. Poza tym warto zobaczyć kawałek muru na Bernauerstraße, East Side Gallery, byłe lotnisko Tempelhof (obecnie park), Checkpoint Charlie, Gendarmenmarkt, Brama Brandenburska, Unter
@pawelczixd:
3. Jeśli będziesz w okolicy Kreuzberg/Neukolln to polecam Azzam lub Al Andalos - w tej właśnie kolejności. Kuchnia libańska w której za 4-5 euro najesz się na maksa i jeszcze jest naprawdę dobre ( ͡º ͜ʖ͡º) Bardzo budżetowa wersja to sandwitche u nich (my byśmy powiedzieli tortilla) są od 1.5 euro do 3 euro. Też bardzo dobre, polecam z kaftą lub falafelem.
@pawelczixd: polecam!
Ach i w Azzam jest tam też darmowa turecka herbatka do dyspozycji. Tylko ostrzegam, że zwykle dużo ludzi. Czasami może być trudno znaleźć miejsce (Al Andalos jest spokojniejsze pod tym względem ale Azzam minimalnie lepsze IMO ;))