Wpis z mikrobloga

@Kremufczyn: nie oglądam telewizji. Pewnego dnia po prostu zostałem poinformowany, że ma być zakaz handlu w niedziele. Nie widzę żadnych powodów dla których wolność w tym temacie miałaby być ograniczona. Co więcej xD wydaje mi się, że to jest zapis na niekorzyść całego społeczeństwa XD ale co ja tam wiem - statystyczny obywatel ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Krzysztof-Miarczynski: Nie popieram zakazu ale kumpel popiera.
Pracuje w Vision Express - do łapy dostaje koło 3500 mówi że trochę mu spadnie przez to że w niedziele nie będzie pracował ale za to na więcej weekendow może wracać do rodzinnego domu.
Pierwszy i jedyny argument dla którego to ma sens- więcej czasu dla sprzedawców.
Innych argumentów raczej nie ma xD
  • Odpowiedz
  • 12
@Kremufczyn duże sklepy zyskają nawet. Stracą polacy, polskie małe sklepy i stracimy część wolności. Stanie się to samo co na węgrzech po prostu, oby wycofali się z tego zakazu jak najszybciej, póki jeszcze nie padło dziesiątki tysięcy małych sklepików a markety nie zyskały jeszcze większej przewagi.
  • Odpowiedz
@BielyVlk: a to nawet nie wiedziałem, że ktoś wpadł na taki pomysł. Wydaje się być jedyną sensowną alternatywą, skoro aż tak chcą się troszczyć o życie społeczeństwa w niedziele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krzysztof-Miarczynski: nie ma takiego argumentu. Wystarczyło dać zapis w kodeksie pracy ze 2 niedziele do pracy w miesiącu dla każdego pracownika. Ale ten post komunistyczny naród musi być za ryj trzymany a patola się cieszy ze zamknięte będzie i reszta nie może iść do sklepu kiedy chce. Przyklaskują ze im ktoś wolność ogranicza i ze mogą w końcu iść do parku, jakby przed wprowadzeniem zakazu handlu nie mogli xD
  • Odpowiedz
@Kruszec: śmieszki śmieszkami ale nie wiem czy ktoś już sprawdzał kwiecień - i tak, sklepy będą otwarte wyłącznie w ostatnią niedzielę kwietnia ()
  • Odpowiedz