Wpis z mikrobloga

Mircy kochani,

miałem postawionena MI4C xiaomi.eu miui polska 8, 6.12.22. Od dawna borykam się z problemem fatalnie dzialajacego GPS. Pomyslalem, ze pobawie sie softem.

Zainstalowałem sobie dzisiaj lineageOS 14.1... twrp.. czysczenie dalvik/cache, system. Wszystko wstało pięknie, android 7, ale nie moglem zaimportować kontaktow. Nie widzi na simce niczego. Po za tym czysty andek mi się jednak nie podoba. Chciałem wrócić na MIUI.
Zainstalowałem w taki sam sposób: twrp, calkowity niemal wipe (oprócz internal storage ( ͡° ͜ʖ ͡°) i puscilem instalacje xiaomi.eumultiMI4c8.3.15v9-7.0.

Wpada chyba w ten slynny bootloop. Odpala się logo xiaomi, ale po parunastu sekundach telefon się po prostu wyłącza.
Ktoś pomoze?
#mi4c #xiaomi #miui
  • 17
@PurpleHaze właśnie mam wrażenie, że te instrukcje na miuipolska są od dawna nieaktualizowane. Pierwszy raz jak chińskiego gunwa przerabialem na miuipolska to właśnie z tych poradników.
@jabulani Ja to samo odwaliłem z mi4s i dało się go uratować. Z tego co kojarzę trzeba w trybie fastboot przez miflash wgrać chiński rom, później odblokować bootloadera, wgrać nowe twrp i wtedy miui Polska. Poczytaj w wątku, który podlinkowałem. Nie jesteś pierwszy ani ostatni który ma takie problem
@mariusz5891 postawiłem lineage, udało mi się dograc gappsy w dzialahacej wersji i na razie jadę tak. Czekam na odblokowanie bootloadera. :) ale powiem Ci... nigdy nie byłem fanbojem Apple, ale właśnie oglądam na allegro i mało brakuje, żebym zamówił 7. Już wysłałem chyba z zabaw z softem. To ma działać xD
@jabulani: Ja podobnie, przymierzam się od kilku miesięcy na mi6, ale 1k to jest dla mnie taka psychiczna bariera. Z drugiej strony rozumiem Twoją postawę - telefon ma po prostu działać. Ja z kolei mam trochę inaczej, lubię sobie od czasu do czasu coś w nim pogrzebać, ostatnio udało mi się z pomocą włoskich kolegów wgrać miui na nubię M2. Satysfakcja po udanym zabiegu rekompensuje czas i nerwy zmarnowane na to