Wpis z mikrobloga

Czy znajdę tu kogoś kto ma/ miał problemy z zaburzeniami rytmu serca, arytmia i mógłby mi powiedzieć po jakim czasie od pierwszego przyjęcia leku jego objawy minęły? Bo biorę je od miesiąca i jak na razie to nawet jeśli pojawi się jakiś postęp - typu ustąpienie napadowych częstoskurczów to na jego miejsce pojawia się kolejny objaw typu duszności () lub bóle w klatce piersiowej sobie migrują na plecy/kark i tak naprzemiennie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Leczę się już u kardiologa i jeśli poczuje się gorzej to mam przyjść . Tylko mam problem z określeniem stanu - gorzej- bo bilans zysków/strat wychodzi na zero - objaw ustępujący za objaw nowy. ( ͡ ͜ʖ ͡) Miał ktoś tak ? Czy to normalne przy leczeniu arytmii?

#arytmia
#zaburzeniarytmuserca
#tachykardia
  • 20
@SynuZMagazynu średnio bo muszę bardzo dbać o plan dnia żeby się nie zmęczyć. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Bo jeśli doprowadze do zmęczenia to się pojawiają objawy. Najgorszej jest rano jak śpię krótko to potem przez cały dzień źle się czuję. Jak również przez kolejne następne dni muszę uspokajać serce. Jakie Ty masz objawy? Ile czasu się już leczysz?
@szynszyla2018: aha, moje objawy to serducho gubi rytm, ostatnio przy noszeniu cięższych rzeczy, czasami w spoczynku wariuje czasami wali ponad 200, czasami pojedyncze przeskoki, nie leczę, jak rzuciłem papierosy to się trochę naprawiło ale dalej teraz wariuje bo pogoda chyba wpływa mocno no i nerwy wiadomo
@SynuZMagazynu muszę je wypróbować w takim razie ^^ mi moje leki średnio pomagają. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Twoje leki Ci pomagają czy też tak średnio? Moje średnio bo nadal mam takie jakby to nazwać zjazdy czyli nagłe osłabienie i zmęczenie. Chciałbym wrócić do warunków sprzed pogorszenia stanu. Najlepsze jest że nie wiem dlaczego od tak mi się ta arytmia tak pogorszyła - bo miałam ją wcześniej oceniając po
@szynszyla2018: moje leki to tzw. kropelki na uspokojenie, nawet pomagają, mówię Ci na tej grupie fb są praktycznie same kobiety to one Ci doradzą itd. Ciekawe czy palisz papierosy jak tak to odstaw je i będzie poprawa, w sumie to nawet lekarze chyba mało wiedza o arytmii
@SynuZMagazynu nie palę. Już założyłam choć nadal czuje niedosyt jeśli chodzi o informacje. W internecie wszystko jest ale jednak to wszystko to powielanie tych samych informacji wciąż w koło. Tymczasem mi się pojawiały skutki uboczne i się zastanawiam czy to nie po lekach na arytmie czy ot przypadek ( ͡ ͜ʖ ͡) mój organizm najwyraźniej doszedł do wniosku że jak chorować to po całości xD(
Już założyłam choć nadal czuje niedosyt jeśli chodzi o informacje.


@szynszyla2018: rozumiem, ale np. jak ja mam "ataki" to wchodzę na tę grupę i czytam ich przypadki i jakoś mnie to uspokaja, no właśnie, skutki uboczne mnie zawsze powstrzymują przed "lekami" ehh, chyba sami musimy wymyślić lek na ten syf, ludzie na to mają swoje metody np. spróbuj zakaszleć parę razy, innym pomaga szklanka zimnej wody, inni jeszcze ssą palec (
@SynuZMagazynu tam w tym moim leku jest cała strona samych skutków ubocznych ( ͡ ͜ʖ ͡) mi pomaga spanie tylko to jest długi sposób. Martwię się tym co będzie w pracy jak zdarzy mi się "zjazd" - czyli nagły ból serca a zaraz potem spadek ciśnienia i osłabienie, wtedy nie pójdę spać ( ͡° ʖ̯ ͡°) mnie motywują opinie z tej strony że
Martwię się tym co będzie w pracy jak zdarzy mi się "zjazd"


@szynszyla2018: no własnie, i już jak tak myślisz "na zapas" co będzie to mózg karmi się tą informacją, ale rozumiem też mam takie czarne myśli, chyba kijowe znaki zodiaku mamy (ʘʘ), no no spróbuj to napinanie, kiedyś taki gośc też pisał o tym tylko to napinanie trudno opisac, i ten gośc opisał to napinanie wiesz,
@SynuZMagazynu hahaha no racja mogłoby być kiepsko z "amunicja" xD oj tak właśnie mam teraz i próbuje myśleć że sobie wmawiam niektóre rzeczy i sama się nakręcam ale jednocześnie mam świadomość że wszystkie objawy - nawet takie lekkie - miały odzwierciedlenie w zapisie ekg. Z jednej strony się cieszę bo przynajmniej wiem na co się leczę ale z drugiej no głupio żyć obawami. Zawsze jak mam dobry dzień to mam poczucie winy
tymczasem moi rówieśnicy jedzą gówno na śniadanie, śpią po 4 h idą do pracy na kacu, potem cały dzień na uczelni potem jedzenie w macu na końcu siłownia. I po takim dniu jeszcze mają siłę iść na alkoholizacje ()


@szynszyla2018: no i właśnie tu też może być "pies pogrzebany", że zbyt "długie siedzenie na dupie" może powodować później akcje z serduchem
@SynuZMagazynu na razie ciężko mi było wrócić do poprzedniego stylu życia. Bo męczył mnie zwykły spacer z psem w szczególności przez pierwszy miesiąc leczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) leki pomagają na tyle że nie mam bóli i zamierzam zacząć biegać. Jak również powoli wracać do żywych i wieść normalne życie ale na taki hardcor jak życie trybem moich znajomych odpada bo wiem że
@muzycznifm tak ( ͡º ͜ʖ͡º) bibloc to dobry lek. Dużo daje mi równiez regularna jazda na rowerze i ładna pogoda. Zawsze schody mam w miesiącach późno jesiennych i w zimie. Póki co arytmie odczuwam jedynie przy skrajnym niewyspaniu i po specyficznych posiłkach lub przy braku posiłku. A tak to jest jakby tego nie było ( ͡º ͜ʖ͡º)