Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!

Jest tu jakiś hardware master ? Mam lapka acer aspire vn7-791g. Jest już po gwarancji, ale padł mi dysk ssd, który był jeszcze na gwarancji. Wymieniałem dysk i po wymianie przestał mi działać touchpad. Dokładniej nie działa + robi się bardzo gorący podczas dotykania. Taśmy raczej nienaruszone. Wszystko wpięte tak jak trzeba, a tu klops! Macie jakiś pomysł? Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Z góry wielkie dzięki za pomoc! ( ͡º ͜ʖ͡º)

#komputery #hardware #acer #laptopy #touchpad #naprawzwykopem #naprawalaptopow #informatyka
  • 2
acer aspire vn7-791g


@Koproffski: to laptop w typie tych co trzeba całego praktycznie rozebrać, żeby cokolwiek wymienić, sprawdź czy wentylatory oba działają, zła wiadomość jest taka, że pod touchpadem jest bateria. No i wszystkie taśmy i wtyczki należy sprawdzić. Jak obciążenie procesora wygląda? Możliwe, że gładzik nie działa bo coś się wypięło, a grzeje się bo ładuje baterię.
@Dusha grzeje się niezależnie od podłączonego zasilania. Raczej tylko w momencie dotyku i dokładnie w miejscu pod którym jest jakiś "chip". Cokolwiek to jest - nie mam pojęcia jak są zbudowane touchpady. Faktycznie trzeba było wszystko rozkręcić żeby dostać się do ssd m.2. Co ciekawe taśmy są trzy z tego co wiem to od klawiatury, zasilania i właśnie touchpada. Taśmy wypinałem i wpinałem kilka razy - dalej efekt ten sam. Wentylatory działają.