Wpis z mikrobloga

#drony #aliexpress
Dron Visuo/Tianqu XS809W (opinia) bez linków, bez promocji

Już od ok miesiąca bawię się tym dronem i mogę opisać swoje wrażenia.

Pierwsza fala euforii już za mną więc postaram się rzeczowo opisać co i jak.
1) Dron ładnie zapakowany i po otwarciu pudełka daje wrażenie że to warte więcej niż te 150 zł

2) Opcja z składaniem ramion to super sprawa, bo bardzo mało miejsca zajmuje, mieści się w kieszeni bluzy oraz jak przywaliłem czasem w ścianę bez osłonek bo ramię amortyzowało uderzenie.

3) Trwałość jest ok, kilka razy spadł mi w pokoju po uderzeniu w ścianę, raz w nocy źle obliczyłem odległość od garażu i całym impetem wpadłem na ścianę, myślałem że już po nim bo huk po blaszaku poniósł się okropny, ale wytrzymał i normalnie lata, szybo pękł jeden z bumpereów, ale to nie żelazo by mogło przetrwać takie traktowanie.

4) Pad bardzo wygodnie leży w dłoni i jest intuicyjny.

5) Z uchwytem na telefon trochę słabiej, Note 3 Pro (5,5 cala) ledwie wchodzi zdarza się mu niekontrolowanie wypadać, brakuje małego ogranicznika żeby stabilniej chwytało ramkę telefonu.

6) Dron jest całkiem żwawy i nawet przy 30% mocy szybko reaguje na polecenia, przy 100% bateria szybko pada, ale dron zapiernicza aż miło. Jak wieje wiatr to trochę strach latać na dużych wysokościach bo dron jest bardzo lekki, a dosyć duży i go znosi.

7) Kamera, cieszę się że w ogóle jest, kilka klatek na sekundę więcej i byłoby całkiem fajnie, no ale za te pieniądze jest bardzo przyzwoita jeśli nie patrzymy na jakieś bardzo bliskie kadry.

8,)Headless mode, bez tego bardzo ciężko się lata jak nie mamy doświadczenia z dronami.

9) Bateria bez rewelacji, kupiłem już 2 zapasowe bo na 7-8 minut to szkoda na dwór wychodzić.

10) Zasięg sterowania wystarczający żeby się fajnie pobawić, raz mi stracił sygnał i nie odpowiadał na sterowanie drążkiem, lecz złapał sygnał lądowania i skończyło się bez kraksy

11) Kopyrtki to przyjemny bajerek, ale nic poza tym.

Jak na prezent dla młodzika jak i starszego pryka to super sprawa bo nie wygląda jak zabawka więc nie będzie przypału przed kolegami, chyba że się któryś będzie znać, ale wtedy można go ceną pocisnąć i udawać że to tylko do przyuczenia i już jakiegoś DJI masz upatrzonego.
Nawet jak się rozwali to bardzo ładnie się prezentuje na półce. Można udawać jak przy nienabitej klimatyzacji, że baterie nienaładowane i dlatego nie latasz.
segate - #drony #aliexpress
Dron Visuo/Tianqu XS809W (opinia) bez linków, bez promoc...

źródło: comment_WNt4eXSaGoOx9ZRx0wiIkd9f5jj3ZjZ0.jpg

Pobierz
  • 7
@segate: Właśnie zastanawiam się nad kupnem jakiegoś drona i nie wiem, czy jest sens wydawać z 2k~ na coś, czym polatam 2-3 razy, czy lepiej kupić coś takiego jak Ty tutaj wrzuciłeś..
Zapomniałem o
12) Kamera i FPV szału nie robią, ale widać wszystko całkiem wyraźnie, za te pieniądze 720 p i 2.0 Mpx to i tak całkiem spoko.

13) Dron jest bardzo lekki więc latanie na dużym wietrze odpada.

@Inveth: Ja jak trochę polatałem to mi przeszło, może to dlatego, że słaba kamera krótki czas lotu, wiec super filmików nie nagrasz, ale jak przychodzą znajomi to każdy chce się pobawić i potem
straszny badziew / jak straci zasieg to potrafi poleciec w sina dal bez kontroli a jak sie ma sasiada angielskiego debila nie otwierajacego nikomu to bye bye dron
o wiele lepszy jest hubsan h502e w podobnej cenie ( szkoda ze bez fpv )
@Inveth: Jeżeli masz zamiar zacząć dopiero przygodę z dronami, kup najpierw zabawkę, polecam to Klientom i kursantom na szkoleniach, lepiej na początku rozwalić coś za 200-300 zł niż płakać że w jeziorze zatopiłeś skrzętnie odkładane 2k które wydałeś na pierwszego drona :) Jak coś zapraszam do kontaktu( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poszukaj jakiegoś drona w cenach które Cię interesują ale znanych marek Syma, Hubsan itp bo przynajmniej nie będziesz miał problemu z częściami zamiennymi lub serwisem tego maleństwa później. My na serwis bierzemy tylko drony markowe, chodzi o to że znam ten sprzęt i wiem że mam do niego części, bo jak bym miał brać wszystko jak leci na serwis to 90% czasu by poszło na rozmyślanie co to za model, jaki producent,