Wpis z mikrobloga

Będę bronił @sawardega w tym, że pranki są mnie szkodliwe niż picie na melinie. No tak niby pijaki siedzą na melinę i szkodzą sobie, ale tak naprawdę sieje to duże spustoszenie wśród widzów, którzy się z tym utożsamiają i myślę, że takie picie na melinie jest okej. Innymi słowy zaczynają naśladować lub nie potępiają patologi. A nazwijmy rzeczy po imieniu picie na melinie, wyzywanie ludzi na omegle etc to jest patologia. Oczywiście jest część widzów taka jak wykopki, która siedzi i to obserwuje dla beki i dla dymów. Niestety przeważającą część widzów taka nie jest i dlatego Wardęga ma w tym miejscu rację. Co do pranków. Według mnie nie ma tu dużej społecznej szkodliwości, większość pranków jest tak naprawdę lekko ustawiona. Są pranksterzy, którzy przeginają owszem, ale Wardęga akurat moim zdaniem robił wszystko w granicach normy. Zbił na tym fejm i hajsy i okej. Wzorował się na zagranicznych pranksterach ? Okej a na kim miał się wzorować, skoro pranki do Polski przyszły dużo później niż na zachodzie. Poza tym jak ktoś ma do siebie dystans, to po takim pranku jedynie do kamery się uśmiechnie. Jak dla mnie jest to o wiele mniej szkodliwe niż libacje. A to jak Wardęga zbija fejm i hajs poza kamerami, jego sprawa, jego biznes, tak zarabia na życie ale nie robi meliny i pato. Podsumowując jak ktoś chce sobie robić patostreamy i lubi to oglądać to jego sprawa, jego biznes, jego sposób na spędzanie na wolnego czasu, jednak nie ulega wątpliwości, że zasięg patostreamów powinien być ograniczony chociaż do widzów +18. Liczę na to, że Wardęga będzie działał dalej w tym temacie, nawet jeżeli miałby to robić dla fejmu. To tyle i tak za długo, a mecz się zaczyna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gural
#patostreamy
  • 6
Magical zakłóca spokój okolicznym mieszkańcą, te alarmy bombowe i inne interwencje co strim zakłócają pracę policji, straży pożarnej, a co najgorsze pogotowia w tym czasie karetka zamiast jechać na faktyczne miejsce zdarzenia jedzie do tego durnia, okrada państwo niepłacąc podatków, niszczy rodzinę(brat w domu dziecka, rozpija ledwo trzymającą się ku życiu matkę, nic sobie nie robi z tym, że jaca chciał kilkakrotnie odebrać sobie życie), demoralizuje ludzi, którzy go odwiedzają na melinie.
@sal121: Zgadzam się. Szkoda tylko, że niewielu ludzi, także tutaj, zdaje sobie sprawę, jak oglądanie takiej patologii też jest destrukcyjne. A Wardęga ze swoimi prankami był już tutaj przyrównywany do Gurala i jego wyczynów pedofilskich - ponoć podpadają pod ten sam paragraf... Wychodzi więc na to, że Wardęga jest większym patusem od Magicala i Bystrzaka.
@korzena: przecież powiedziałem jasno, jak ktoś chce niech ogląda, ja nie oglądam, nie mniej trzeba ograniczyć możliwość jego oglądania dla małoletnich. Co do pranków, słabe porównanie i nie będę ci tego jak na tacy wykładał.