Wpis z mikrobloga

Kuźwa mać mirki #programowanie #programista15k bo mnie szlag trafia powoli, mam napisać program na zaliczenie z informatyki z Borland C++ Builder ( #techbaza here) no i zaraz mnie coś trafi bo tutaj nawet nie da się zrobić delaya tak jak należy (delay() ani sleep() pomimo bibliotek o dziwo nie działa). Podstawy #cpp ogarniam, spokojnie. Jakby jakiś dobry Mirek miał chwilkę czasu albo znał się na tym IDE to bym był wdzięczny (,) #pomocy #ratujcie
  • 20
@Jojne_Zimmerman: @Ojjojo: Chodzi o coś takiego: kwadrat na początku, który przesuwa się co 10 pikseli w prawo. Oczywiście pętla, w pętli zwiększanie atrybutu Left i potem to sleep. Niestety program zamiast przesuwania kwadratu co sekundę, wiesza się, kółko ładowania po czym kwadrat jest już na końcu. Nie rozumiem czemu tak to się dzieje...
@dedronek: Przykro mi ale jedyne co możesz zrobić to #!$%@?ć wszystko w #!$%@?.
Powiedz nauczycielowi żeby się obudził bo już lata 90 minęły i każda poczciwa firma już przestała używać produktów Borlanda którego już od 10 lat niema na rynku.
Co tu do zgadywania?


@KrzaQ2: Bo moze uzyc np. funkcji konktretnego systemu, np. z naglowka windows.h. Kompilator moze nie miec wsparcia dla C++11, moze tez nie miec wsparcia np. dla konktretnie tej funkcjonalnosci. Moze kompilowac z nie taka flaga.

Jest od cholery mozliwosci.
@Ojjojo: Wszystkie Borland C++Buildery były na Windowsa (poza jedną edycją na *nixy). Pisanie o serii zakończonej w 2007

Kompilator moze nie miec wsparcia dla C++11


wykazuje albo odpisywanie bez przeczytania pytania, albo brak znajomości tematu.

Tak samo

NIe mam zamiaru zgadywac jaki masz system kompilator,


Borland miał własny kompilator, który dystrybuował razem z IDE
albo brak znajomości tematu.


@KrzaQ2: No tak, straszne nie znam kompilatorow sprzed 2 wojny swiatowej.

Borland miał własny kompilator, który dystrybuował razem z IDE


@KrzaQ2: Ale juz wersje tego kompilatora byly rozne.

Wszystkie

(poza jedną


@KrzaQ2: Czytasz co piszesz?
@Ojjojo:

No tak, straszne nie znam kompilatorow sprzed 2 wojny swiatowej.


jak zabierasz się za udzielanie porad, to może jednak wypadałoby znać.

Ale juz wersje tego kompilatora byly rozne.


I jak myślisz, która z tych wersji wspiera C++11, gdy ostatnia wersja jest z 2007?

Czytasz co piszesz?

Tak