Wpis z mikrobloga

@dla_zabawy: na razie mam kasę na koncie w banku :) zawsze wpłacałem na bitbay, potem przelew na binance. Robiłem to na poczcie, żeby nie było śladów w banku, co i tak pewnie nie ma sensu.
No ale teraz jak nasz super rząd zaczął się interesować to chciałbym ominąć bitbay, tylko nie wiem jak.
@uiopek: Jeżeli masz na bitbay to musiałeś się zweryfikować, nie wiem czy przelew robiłeś na binance w BTC . Jeżeli tak to dalej nie ma śladu, równie dobrze to mógł być twój prywatny portfel. Od samego zakupu nie ma podatku, równie dobrze możesz powiedzieć że przelałeś na papierowy porfel i go zgubiłeś.

Zawsze możesz użyć localbitcoins, ewentualnie kantoru bez weryfikacji i przelewu pocztowego,
@jafran: Zacytuje to co mi kiedyś napisał @cyberpunkbtc bo jak się daje cytat trzeba dać autora

Jak wygląda struktura konta na blockchainie:

1. Mamy seed, czyli nasz zbiór słów.
2. Z seeda można wygenerować klucz prywarny, ale z klucza prywatnego nie można już wygenerować seeda.
3. Z klucza prywatnego można wygenerować nasz macierzysty adres publiczny, ale z adresu publicznego nie można wygenerować klucza prywatnego.
4. Następnie z adresu macierzystego możemy wygenerować
@jafran: Chyba że mówiłeś o protfelu na Polskiej giełdzie, wtedy będzie tylko informacja że wysłałeś na dany adres, ale nie da się go powiązać z giełda binance.

Ale to może zależeć od giełdy np w BitMex portfele zaczynają się od 3BMEX
@dla_zabawy: Nie widzę już co on napisał. Wiesz z tymi portfelami to zależy. Jak klikasz w portfelu żeby pokazał adres wpłaty to zależy od ustawień, domyślnie pokaże nowy. Ty jak sobie przelewasz na ten sam adres to trafia wszystko na ten sam. To był przykład że często ludziom tak rozbija wpłaty. Jak wpisujesz ten sam adres to jest ten sam. Giełdy mają różnie poustawiane. Niektóre generują nowe portfele dla użytkownika co
@dla_zabawy: Nie, no chyba że wcześniej z polskiej giełdy przelał na ten portfel. Więc ścieżka jest widoczna, ale skąd mieliby wiedzieć czyje to konto? Chyba że binance te środki by wrzuciła na swój cold wallet to wtedy mogą wiedzieć że akurat ten ogromny wallet to binance.

Ale co z tego??? To jest najważniejsze:
1. Nie będą ścigali nikogo i się dowiadywali gdzie poszły jego środki, nie ma szans.
2. Nawet jeśli,