Wpis z mikrobloga

Pamiętam to jak dziś, gdy rozpakowywałem gre z archiwum .arj pod DOSem, nie wiedząc jaka czeka mnie przygoda! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Civilization I, produkcja która zaciekawiła mnie kwestiami technologii, historii i ogólnego rozwoju cywilizacji.

Dziękuję Pan Sid Meier!

Kto pamięta - plusuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gimbynieznajo #nostalgia #gry #civilization
Pobierz Sandman - Pamiętam to jak dziś, gdy rozpakowywałem gre z archiwum .arj pod DOSem, nie...
źródło: comment_6P6ffKrwtG1mgRDqfueiPHk68CVGDNTj.jpg
  • 11
Co to ma do rzeczy?


@CorTuum: Że Civ1 była tak niesamowitym krokiem w historii gier, że stała się wzorem dla całej generacji gatunku.
Nie wyklucza to pewnych niedociągnięć, które dotykają nawet zaawansowane i dojrzałe produkcje - a co dopiero takie pionierskie dzieło.
Dlatego wszyscy zgadzamy się że jest to gra niezwykła, chociaż zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości. Jednak pozytywny bilans jest tak wielki, że nie można zdejmować tej produkcji z piedestału
@Sandman:
Ciężko mówić o strategii 'do dziś grywalna' której aspekt interakcji z komputerem opiera się rzucie kostką. Strategie trudno budować na losowości ogółem. Niezależnie ile rodzin uratowała od głodu czy wojen a ilu ludziom odmieniła życie, jakoś wątpię czy ta część jest aż ponadczasowa.
O ile pamiętam, to dyplomacja zawsze była dość kiepska w tej serii, Paradox robił to lepiej (ze swoją garścią problemów) jeśli chodzi o czytelność i poziom złożoności.