Wpis z mikrobloga

@wojna: Będzie, że się czepiam, ale jak dla mnie ten dymiący wóz wygląda na T-34-85 (wskazują na to kopuła dowódcy na wieży). A to oznacza, że to jest co najmniej '44. Strzelałbym, że to walki na Ukrainie - tam się równo czołgami naparzali na takich stepach. A ten czołg po środku wygląda mi na Tygrysa widzianego od tyłu. Prawdopodobnie tak samo ten niewyraźny kształt w oddali. Wiem, że na różnych stronach
@rajwyk: Czołg po środku w oddali to nie Tygrys a T-34, przemawia za tym brak baniaków które posiada Tygrys z lewej strony. Co do miejsca, każde dostępne źródło mówi że to bitwa na łuku Kurskim :)
@wojna: Jakich baniaków? To osłony rur wydechowych. :) Z tej odległości te osłony są niewidoczne. A kształt kadłuba jak dla mnie jest zbyt kwadratowy, żeby to był T-34... Wiem, że tak mówią opis zdjęcia, ale zupełnie nie pasuje, zwłaszcza to, że t-34 ewidentnie ma kopułę dowodzenia.
@rajwyk: A może i nie. Na oryginalnym czarno-białym zdjęciu lepiej widać jarzmo działa tego T-34 i wygląda na T-34-76. To ciekawe co to jest to co wygląda na kopułę dowódcy?
@rajwyk: Na zoomie ładnie widać, czołg w oddali z prawej tych osłon z tylu nie ma z kolei czołg w oddali z lewej strony już te osłony posiada. Wiec z prawej mamy T34 a z lewej Tygrysa :)