Wpis z mikrobloga

Przesunięcie ku czerwieni to dowód na moją teorię, że czarna dziura ma wpływ na dualizm korpuskolarno-falowy cząstki elementarnej z grupy bozonów jakim jest foton.

Tak naprawdę nie ma udokumentowanego zachowania fotonu przy czarnej dziurze (jezeli jest inaczej, poprawcie mnie) przypuszcza się, że czarna dziura zakrzywia czasoprzestrzeń tak mocno, że widok czarnej dziury jest taki, jakbyśmy obserwowali niebo przez soczewkę.

Moim zdaniem to jest duzo piękniejszy i niezwykły widok, a fotony są rozdzierane w zależności od dlugosci ich fal, a widok czarnej dziury musi przypominać kosmiczną tęczową zorzę polarną wijącą się w okół czarnej dziury.

Tak to się żyje z tym INTP

#przemysleniamontesa #fizykakwantowa #fizyka #przemyslenia #gruparatowaniapoziomu
H.....s - Przesunięcie ku czerwieni to dowód na moją teorię, że czarna dziura ma wpły...

źródło: comment_aANZrltbojq2qOapfAHyZjqukZjWw6bj.jpg

Pobierz
  • 23
@Helsantonio_Montes: Temat poruszany od chyba dekady jeśli się nie mylę. Nadal nie ma udokumentowanego zachowania fotonu przy tak gigantycznym polu grawitacyjnym ( I nie będzie ). Zresztą nie jestem pewien, skąd wziął się ten pomysł, jeśli mógłbyś podać źródło byłbym wdzięczny, ale na pierwszy rzut oka wydaje się to lekką nadinterpretacją, że cząsteczka w jakiś sposób dzieli się na cząsteczkę i falę. Jedna wpada w horyzont zdarzeń, a druga nie, co
@tRNA teraz przez rok będę musial sobie to wszystko symulować w głowie by sobie to ułożyć, bo w sumie jak jest szklanka na stole, zakrzywia ona te fotony ale nie zmienia ich barwy ale w sumie pryzmat zmienia w sumie je rozbija

Ale to #!$%@? ȍ ̪ ő
@Helsantonio_Montes: przesunięcie ku czerwoni jest spowodowane najprawdopodobniej poprzecznym efektem Dopplera. Co prawda mało wiem o samych czarnych dziurach, to nie to w czym się kształcę, ale jestem na 99% pewien ze to dlatego. A obserwowanie czarnych dziur i efekt „soczewki” jest spowodowany tym, ze foton wie która drogę wybrać by przebyć w jak najkrótszym czasie dystans. Ale ogólnie jak jesteś jakoś bardziej zainteresowany fizyką w sensie popularni-naukowym to polecam wykłady na
Moim zdaniem to jest duzo piękniejszy i niezwykły widok, a fotony są rozdzierane w zależności od dlugosci ich fal, a widok czarnej dziury musi przypominać kosmiczną tęczową zorzę polarną wijącą się w okół czarnej dziury.


@Helsantonio_Montes: Jakieś obliczenia na poparcie tezy? ;)

przesunięcie ku czerwoni jest spowodowane najprawdopodobniej poprzecznym efektem Dopplera. Co prawda mało wiem o samych czarnych dziurach, to nie to w czym się kształcę, ale jestem na 99% pewien
@fizyk20: to o czym piszesz to właśnie jest efekt dopplera, tyle ze relatywistyczny z efektem grawitacyjnym Klasyczny efekt dopplera mówi o zmianie częstości fali, rozszerzając go do relatywistyki otrzymujemy kilka oddzielnych efektów które się bardzo ładnie składają w całość. Wspomniałem o poprzecznym efekcie dopplera bo kąt padania strumieni światła nakłada się na soczewkowanie grawitacyjne i faktycznie może powodować efekt rozproszenia(to tylko szybki eksperyment myślowy, nigdy nawet nie widziałem żadnego zdjęcia w
to o czym piszesz to właśnie jest efekt dopplera


@Semargl: Tzn. które konkretnie? :p

Klasyczny efekt dopplera mówi o zmianie częstości fali, rozszerzając go do relatywistyki otrzymujemy kilka oddzielnych efektów które się bardzo ładnie składają w całość


@Semargl: Chyba zależy, co dokładnie nazywasz efektem Dopplera. Dla mnie to jest zmiana częstotliwości fali wywołana względnym ruchem nadajnika i odbiornika. Rzeczywiście w fizyce relatywistycznej pojawia się poprzeczny efekt Dopplera, którego nie ma
to o czym piszesz to właśnie jest efekt dopplera


Tzn. które konkretnie?

o to:

No i mamy grawitacyjne przesunięcie ku czerwieni - przesunięcie ku czerwieni światła oddalającego się od masy. To już w ogóle nie ma nic wspólnego z efektem Dopplera. W ogóle jest to dość fascynująca sprawa, bo ma związek z pewnymi fundamentalnymi własnościami rzeczywistości.



Chyba zależy, co dokładnie nazywasz efektem Dopplera. Dla mnie to jest zmiana częstotliwości fali wywołana względnym
@fizyk20: w zwiazkub ze słabnącym polem grawitacyjnym fotony wybierają "najszybszą" drogę przez co niektóre tracą więcej energii ni ż inne, bo jedna wiazka jest pod innym kątem niż druga. to może powodować efekt kilku przesuniąć które będą niezgodne mimo tego, ze światło było emitowane przez to samo źródło. taka teńcza tylko że na małą skale