Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wymiany telefonu, budżet ok. 600 zł. Zależy mi na dobrej wydajności w codziennych zastosowaniach (internet, apki społecznościowe, muzyka, endomondo, filmy itp.), lubię też czasem pograć w dość wymagające graficznie gry. Fajnie gdyby aparat robił ładne zdjęcia, ale nie jest to priorytetem, podobnie jak design.

Początkowo myślałem o Xiaomi Redmi Note 4 3/32 ze Snapem 625, ale później natrafiłem na opinie, że jego poprzednik - Note 3 Pro 3/32 ma dużo wydajniejszy procesor i układ graficzny, przy zbliżonych pozostałych parametrach. Zainteresował mnie też LeEco Cool1, choć tu mam wątpliwości ze względu na rzekome problemy z softem. Nówkę Note 4 mogę mieć za 600 zł z allegro, Note 3 Pro widzę głównie używki za ~500 zł, nowy Cool1 wychodzi podobnie - ok. 500 zł od majfrendów.

Który z tych telefonów będzie najlepszym wyborem? Czy warto w ogóle rozważać zakup używanego Note 3 Pro i ewentualną wymianę baterii, czy też jest on już technologicznie zbyt przestarzały? Chętnie poznam opinie obecnych/byłych posiadaczy tych urządzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 8
@Evil_Shepard

Mam oba Redmi.

Note 4 Pro jest lepiej wykonany od poprzednika. Oprócz tego będzie dłużej wspierany. Co do procesów, to 625 jest porównywalny do 650 ale na pewno bardziej energooszczędny. Według mnie nie ma co się pchać w Note 3. Poza tym tych telefonów już nie produkują - zostały pewnie jakieś odpady magazynowe.
@Evil_Shepard: cool 1 ma dobry soft ale trzeba wgrać soft z leree, który jest full spolszczony. Aparat z cool dużo lepszy od xiaomi (ja mam cool1, narzeczona ma xrn4 a chyab w notach nie ma lepszego)
Ja bym się w te Coole, Elelphony i inne Ulefony nie pchał. Telefony robione w garażach.


@#!$%@?: LeEco z tej listy wybija się jakością. Szkoda, ze tak mało jest ich z ładnym tłumaczeniem i trzeba samemu zmieniać ROM
@#!$%@?: jak możesz nawet tak mówić, gdyby nie to że nie mam szkła/etui żadnego i naprawdę nie dbam o telefon to chyba nie ma lepiej prezentującego się telefonu. @matetaket: mnie drażni brak polskiego