Wpis z mikrobloga

Ćwiczenia 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej...Przeciwpancernej...wszyscy święci miejcie nas w opiece!
To co widzimy na pierwszym planie zostawię litościwie bez komentarza...mnie bardziej śmieszy i przeraża to co w tle.
Pojazd wsparcia muzealnego 9P133 Malutka-P. Niedługo będzie obchodził swoje 50 urodziny. Oficjalnie przez nasze wojsko uznany za bezwartościowy 6 lat temu. Jednostka miała być wtedy rozformowana, no ale potem zaczęła się wojna na Ukrainie...i tak sobie to muzeum trwa gdzieś w suwalskich lasach...nasza pierwsza linia obrony(°°
Tak to nasze wojsko wygląda z jednej strony kupujemy Patrioty z drugiej nie potrafimy wymienić kilkunastu wraków na cokolwiek.
#wojsko #wojskopolskie #militaria #hermetycznyhumor #heheszki #bekazgrubasow #gorzkiezale
stahs - Ćwiczenia 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej...Przeciwpancer...

źródło: comment_CLTL1ui5TWfeQAFObb6Dbl5HbD3RCIxk.jpg

Pobierz
  • 35
@mariusz_and:

Informujemy, że podpułkownik Krzysztof Świderski przystąpił w tym roku do egzaminu z wychowania fizycznego i uzyskał ocenę dobrą. Oddział Mediów Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej


Poza tym jeszcze w 2016 grał w amatorskiej lidze siatkówki...pewnie jest w lepszym stanie niż te pojazdy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stahs: Jedyną dobrą rzeczą odnośnie istnienia tej jednostki to doskonała sala tradycji tejże. Będąc przejazdem w Suwałkach wstąpiłem tam i nie mogłem się nachwalić. Sama sala tradycji dość mocno zdigitalizowana, pieśni ułańskie których można posłuchać z telefonów polowych z dwudziestolecia plus miód na me serce w postaci ekspozycji uzbrojenia. Do rąk można wziąć MG-42 i bez problemu przeładować, to samo tyczy się Maxima. Na wyposażeniu sala ma też takie rarytasy jak
@Sokole-oko: Yup, przynajmniej ja tak się tam dostałem. Park maszynowy masz dostępny dookoła budynku sali "z ulicy". Można wejść, rozejrzeć się. Szału nie ma jeśli chodzi o ilość maszyn, ale wszystkie utrzymane w doskonałym stanie plus niektóre dalej na nowych blachach - Muzeum WP z Warszawy może się uczyć - dykta w oknach helikopterów dalej mnie męczy. Jeśli chcesz wejść do samej sali, a drzwi nie są otwarte to wystarczy zapukać.