Wpis z mikrobloga

@zaluszkoto: zależy co dokładnie chcesz i na czym zarabiać, ale ogólnie jeśli będziesz korzystał z usług operatorów sms premium to dostaniesz zarobione pieniądze przelewem, które już zostawiają ślad, możesz nigdy nie zostać wyłapany, ale to jest ryzyk fizyk, definicja DG jest tak #!$%@? ogólnie napisana, że wszystko co robisz cyklicznie i daje Ci pieniądze, musisz robić w formie DG, nawet jeśli Ci się wydaje, że nie, to uwierz mi że w
@zaluszkoto: @wooojtassss: Po drugiej stronie barykady w polskim systemie prawnym stoją dwa organy – Urząd Skarbowy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli wykonujemy jakąś działalność zawodowo (tracąc prawa konsumenckie) i generujemy profit z tejże działalności – powinniśmy odprowadzić podatek. Nie należy też zapominać o składce na ubezpieczenie (jednoosobowa działalność itp.). W HotPay jest to rozwiązane tak, że serwis wypłaca prowizję na podstawie wypłat bez żadnych dokumentów (do niedawna można było wypłacać
@Tomek1902: @wooojtassss: napisalem do hotpay i de facto nie ma już takiej możliwości, jedyna opcja to kontaktowanie się z samym szefostwem i być może sprawa zostanie rozpatrzona indywidualnie

a czy się opłaca? no bardziej niż działanie na zasadzie "a nuż urząd skarbowy się nie pokapuje" lub zakładanie działalności gospodarczej

na ten moment generuję przychody rzędu 600-1500 zł miesięcznie w zależności od miesiąca, więc ręce mam niejako związane
Sprawa jest prosta. Jeżeli generuje się duże i regularne przychody - powinno się zarejestrować DG. Jeżeli zarobki są raczej na zasadzie "dorabiania" (nieregularne, pokrywają przede wszystkim koszta "hobby" tj. serwer etc. - czyli nie są w stanie dać racjonalnych przesłanek do konieczności założenia działalności i pokrywania kosztów z tym związanych) - wówczas na takie dodatkowe profity można wykazać raz do roku w PIT jako "Przychody z innych źródeł" czy coś podobnego (nie
Jeszcze dodam, że kierując się podobnym założeniem można rozliczać także przychody np. z reklam w internecie (mamy małą stronkę, wpadają jakieś drobniaki z adsense - jaki sens rejestrować DG?), ale także z "normalnego" dorabiania np. koszenie trawy u sąsiada w sezonie :D Sam tak swego czasu rozliczyłem kilka tys. PLN z afiliacji, jak jeszcze nie miałem DG. Księgowa za 30 zł przygotowała PIT na podstawie potwierdzeń przelewów z kilku sieci.
@MyNameIsBono: sprawa nie jest prosta, sprawa jest uznaniowa, a więc pewności nigdzie nie ma. Comiesięczny przychód w wysokości 1 500 zł, może zostać uznane już za regularny dochód.

@zaluszkoto: zapytam tak z ciekawości, bo kiedyś ktoś mnie też o coś podobnego pytał. Czy świadczenia, z które ktoś płaci poprzez SMS na pewno nie łamią żadnych regulaminów? Kiedyś znajomy chciał założyć działalność handlując "coinami z Fify", co jest oczywistym absurdem