Wpis z mikrobloga

A co tam Mircy, pochwalę się.

W maju moi przyjaciele z Krakowa biorą ślub, mam nadzieję, że nie ma ich na wypoku (nie plusujcie mocno XD) - postanowiłem zrobić im prezent z Krakowem w roli głównej. A że się tym zajmuję od jakiegoś czasu, to postanowiłem odświeżyć, oczyścić i wydrukować pierwszą panoramę Krakowa, która widnieje na rewersie banknotu pięćdziesięciozłotowego. Przedstawienie pochodzi z XV wieku (rok 1493) z dzieła Liber chronicarum wydanego w Norymberdze przez pracownię drzeworytnika Michała Wolgemuta (co ciekawe jego uczniem był Albrecht Dürer). Co prawda sama panorama nie była rytowana na miejscu więc wiele w niej nieścisłości, jednakże ma ona swój urok. Teraz czeka mnie jeszcze moczenie w wywarze oddającym odpowieni postarzający kolor, oraz samo malowanie, tak jak została pomalowana w XV wieku (choć znalazłem dwa różne malowania).
Nad skanem pracowałem prawie miesiąc we wszystkie dni wolne od pracy a także w dni pracujące po pracy, przez co nie miałem lekko z #rozowypasek ale #zonabijealewolnobiega i udało mi się ukończyć grafikę przed ślubem przyjaciół ( ͡° ͜ʖ ͡°). Największą trudność sprawiło spasowanie kart, gdyż grafika jest wydana w formie książki i na skanie, nad którym pracowałem, jak i na innych zdjęciach, które widziałem w sieci jest znaczna przerwa i niekiedy trzeba było się domyślać co tam może się znajdować na ugiętej stronie. Wyszło nieźle w każdym razie. Wydrukowałem jak na razie trzy w rzeczywistym rozmiarze czyli 53 cm x 25 oraz jedną metr na 50 cm, co widzicie na załączonym obrazku.Chyba dam im tą mniejszą wersję, bo metrowa jest za duża XD.

Teraz zabieram się za panoramę #poznan który widnieje na wspólnej karcie z #krosno.
A pod koniec roku może uda mi się posprzedawać tego trochę w ramach nierejestrowanej działalności gospodarczej.
Więcej detali w komentarzach.

#historia #krakow trochę #pokazmorde
prawo - A co tam Mircy, pochwalę się.

W maju moi przyjaciele z Krakowa biorą ślub,...

źródło: comment_3cMXdjw84Cna1oCd7luNyhe36lXNbOsN.jpg

Pobierz
  • 31
@Czarny_Klakier: a to już całkowicie brzmi jak nie mój problem, grafiki nie wydadzą bo na odwrocie będą życzenia ślubne ( ). Parę lat temu rozmawiałem o panoramie i byli bardzo zainteresowani.
@prawo: Jest szansa by dostać od Ciebie skan w wyższej rozdzielce Krosna (scan z ksiązki). Mój #rozowypasek jest z niego i chciałbym jej zgoła inny kreatywny prezent sprawić.
P.S. Szanuję w opór za napracowanie się nad prezentem, mam nadzieję, że zawiśnie u nich w zaszczytnym miejscu ;)