Wpis z mikrobloga

elo miraski,
zamówiłem usb dac z massdropa (nuforce udac5) i właśnie dostałem pismo z urzędu celnego, że zatrzymali przesyłkę. nie bardzo rozumiem co mam teraz zrobić, żeby było dobrze. ( ͡º ͜ʖ͡º)

na piśmie jest napisane, że muszę wysłać im:
1. faktura, paragon, potwierdzenie transakcji lub inny dokument potwierdzający dokonanie zakupu (i tutaj najlepsze: "Dokument w języku obcym winien być przetłumaczony i podpisany przez osobę dokonującą tłumaczenia") ---- niby spoko, bo nie ma problemu, żeby pobrać sobie rachunek z massdropa w formacie pdf (po angielsku). Tylko o co chodzi z tym tłumaczeniem? ja mam to robić i się "podpisać"? jak, gdzie? wtf? XD

2. specyfikacja towarowa, jeżeli faktura nie spełnia wymogów specyfikacji --- i tutaj pytanie, czy rachunek pobierany ze strony massdropa spełnia te wymogi, czy nie? jeśli nie - skąd wziąć specyfikację towarową, żeby było ok? też ma być po polsku?

i jeszcze dodatkowo:
3. rozumiem, że będę musiał zapłacić VAT podczas odbioru gotówką?
4. cła na elektornikę nie ma?

#kiciochpyta #aliexpress #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 13
@gravelet: gdzie mam się podpisać, na kartce papieru? przecież jakbym miał robić to tłumaczenie, to chyba na komputerze? czy może najpierw na komputerze zrobić, wydrukować, potem podpisać ręcznie, a potem zeskanować i spowrotem na kompa?

robiąc tłumaczenie mam słowo w słowo z tego pdfa, który mam przepisywać do worda? mam wysłać oryginał i tłumaczenie? forma pliku (obrazki, loga, formatowanie) mają być tak jak w oryginale?
@zelgawis2:

1. wysyłasz potwierdzenie płatności i screen z zamówienia, nie musisz tłumaczyć to wystarczy (chyba że to na firme to wtedy nie wystarczy)
2. -
3. raczej tak, jeśli to idzie pocztą to 23% + 17,90zł, jeśli kurier to mogą dojść inne opłaty
4. jest ale nie na wszystko
@Andczej: ok, dzięki za uświadomienie. to jeszcze ostatnie pytanie - jak zatytuować maila? "Odprawa celna nr magazynowy R XXX/2018" będzie ok? żeby mnie tam jaki automat do spamu nie wrzucił ( ͡° ͜ʖ ͡°)