Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Trochę przypadkiem natrafiłem na facebooku na stronę Stowarzyszenia Polaków w Wenezueli. Wbrew pozorom, kiedyś państwo to było miejscem, do którego emigrowało wiele osób, z różnych zakątków świata, bo panował tam dobrobyt - także z Polski. Teraz, przez socjalistyczne rządy Chaveza, a obecnie Maduro, poziom życia jest fatalny. Kiedy zacząłem czytać posty na tym fanpage z prośbami o leki, o najbardziej podstawowe rzeczy zrobiło mi się najzwyczajniej w świecie przykro.

Co sądzicie, żeby naszych rodaków trochę wspomóc? Możne jakiś #wykopefekt, zbiórka albo cokolwiek innego, co przyniosłoby realną pomoc?

Link do fanpage: klik

Link do kanału YT pewnego Polaka, który mieszka w Caracas (dla zobrazowania poziomu życia) - KLIK

Sam zaraz napiszę do nich wiadomość, jak można byłoby ich wspomóc. Jak będzie zainteresowanie, to poinformuję czego się dowiedziałem.

#wenezuela #oswiadczenie #emigracja
onionhero - Mireczki,

Trochę przypadkiem natrafiłem na facebooku na stronę Stowarz...

źródło: comment_5uJkr51VXCe6ISNviO478IVwFeQhpLu0.jpg

Pobierz
  • 5
Dobrze, że odświeżyłeś temat @Blizz4rd: bo zapomniałem odpisać @maxlord. Ogólnie to napisałem do nich na Facebooku (screen). Skontaktowałem się z nimi mailowo całkiem niedawno wedle prośby, zadałem kilka pytań i czekam na odpowiedź. Jak ją otrzymam to Was zawołam.

Pytania jakie im zadałem:

1. Jak można pomóc polskiej społeczności w Wenezueli mieszkając w Polsce? Paczka / przelew? Czy wysłana paczka nie zostanie rozkradziona po drodze?

2. Zakładając, że nie zostanie
onionhero - Dobrze, że odświeżyłeś temat @Blizz4rd: bo zapomniałem odpisać @maxlord. ...

źródło: comment_vL8ftj9rxAcgjzoLBl6XW9jfkuckPaoh.jpg

Pobierz
@Blizz4rd: @maxlord - mam odpowiedź:

"Panie onionhero, zrobmy tak: w najblizszych dniach zostanie otworzone konto dla 13 latka (Piotrka), ktory ma podejrzenie dystrofii miesniowej. Bedziemy zbierac na przelot, pobyt, biopsje, zbadanie wycinka . Bedzie to robione w Polsce. mamy kogos , kto podjal sie organizacji. prosimy byc w kontakcie.W tej chwuili trzeba zbierac na to. Jesli panska grupa sie wlaczy, to bedziemy wdzieczni.
Justyna Zun-Dalloul, liderka spolecznosci polskiej w Wenezueli
Stowarzyszenie