Wpis z mikrobloga

Nawet sobie nie wyobrażacie, jak to dobrze jest mieć rodziców na wsi, najlepiej rolników.

Od jakiegoś czasu, od jakiegoś czasu zaopatruję się u nich w 85% swojego jedzenia, które kupuję u nich za cenę dwukrotnie wyższą niż mają na skupie, a jednocześnie płacąc 2 razy mniej niż w sklepie, gdzie mam pewność co do jakości tego jedzenia.

Jajka po 50 groszy od kur jedzących wyłącznie pszenicę, bez żadnych antybiotyków i ulepszaczy, wieprzowina za 5 zł żywego wieprza, co daje jakieś 55 kg mięsa z 100 kg świniaka, czyli mięso wychodzi mnie 9 zł za kg za szynki, schaby, żeberka i inne takie, oczywiście bez pompowania wszystkiego wodą i żelami.

A jak powiem, to już za darmo mam to wszystko przetworzone i uwędzone, czyli za ekologiczne, domowe wędliny które kosztują w sklepie od 50zł/kg wzwyż płacę 10-20 zł/kg w zależności od tego jak bardzo są suszone.

Wszyscy są zadowoleni, bo rodzice zarabiają na mnie więcej niż na skupie, a ja mam ekologiczną, zajebistą żywność w cenie kilkukrotnie niższej niż w sklepie.

Do tego na urlop jest działka z altaną, gdzie można zrobić grilla, uchlać się czy cokolwiek, bez żadnych turystów w zasięgu wzroku, a i pomóc jest na gospodarstwie można więc i agroturystyka jest za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Somsiadowi można pomóc przy sianie, czy czymś, mając okazję pojeździć ciągnikiem za milion złotych, który jest lepiej wyposażony niż dobry Mercedes, a potem wypić piwo i powspominać dawne czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zajebista sprawa i ogólnie żyć nie umierać, nie rozumiem jak ktokolwiek może mieć kompleksy na punkcie tego, że ze wsi pochodzi. Chodzi mi tu zwłaszcza o łebków spod tagów #przegryw i #stulejacontent z których część dopatruje się w mieszkaniu na wsi tego, że "nie ruchają" XD choć to najpewniej nie o wieś chodzi, tylko o krzywą facjatę i jeszcze bardziej skrzywiony charakter.

#przemyslenia #wygryw #wies #coolstory #truestory
L.....i - Nawet sobie nie wyobrażacie, jak to dobrze jest mieć rodziców na wsi, najle...

źródło: comment_uyiBim8oUUOHHYgSgwpVUSxVgoRZPX0J.jpg

Pobierz
  • 58
eh zazdro, chciałbym mieszkać na prawdziwej wsi, wychować się i żyć na farmie, to dla mnie lepsze życie niż na salonach.


@neilran: Zwłaszcza jak masz rodziców, którzy pozwalają się wyszaleć.

Od małego szczyla miałem swoją motorynkę, a później komara, mieliśmy też konie, a babcia dała mi siodło po pradziadku ułanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za bogato nigdy nie było, trzeba przyznać, ale też głodny, ani brudny nigdy
@Lawrence_z_Arabii: moi rodzice mają małe poletko na ziemniaki i warzywa, obok niego kiedyś mieliśmy plantacje malin, co drugi dzień z rodzeństwem i mamą jeździliśmy w wakacje je obierać.
Oprócz tego grzybiarnia, gdzie się człowiek miał okazję nauczyć treści życia..

Ogólnie to podobne wychowanie otrzymałem, kieszonkowe za pomoc.

Gdy byłem troche starszy miałem króliki, szkoda że nie mamy tego poletka przy domu, bo bym je miał do dzisiaj ;)

Nam tata z
Nam tata z pracy przynosił zepsute części z siłowników elektrycznych (tak na prawdę to nie wiem z czego to było), także pojęcie odzysku nie jest mi obce ;) Tak sobie zarobiliśmy na pierwszego PC-ta.

Fajnie bo mam nawet sporo wiejskich wspomnień, jednak takiego prawdziwego życia na gospodarstwie nigdy nie zakosztowałem ;)


@neilran: Ja pierwszego PCta miałem tak słabego, że po podkręceniu musiałem chłodzić go blokiem wodnym dodatkowo zaopatrzonym w chłodnicę od
L.....i - > Nam tata z pracy przynosił zepsute części z siłowników elektrycznych (tak...

źródło: comment_CryoDhNpUA8hsiabvkkLlYPrINr9qvQ2.jpg

Pobierz
Ja pierwszego PCta miałem tak słabego, że po podkręceniu musiałem chłodzić go blokiem wodnym dodatkowo zaopatrzonym w chłodnicę od samochodu XD


@Lawrence_z_Arabii: respekt xD
Mi takie pomysły nawet do głowy nie przychodziły, aczkolwiek słuchałem opowieści o takich instalacjach z podziwem. U mnie, gdyby mama coś takiego zobaczyła, to by na zawał zeszła.

Do dzisiaj pamiętam niektóre modele kart graficznych i procesorów Radeon 9800 PRO i Athlon XP 3200+ marzenie ( ͡
Do dzisiaj pamiętam niektóre modele kart graficznych i procesorów Radeon 9800 PRO i Athlon XP 3200+ marzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobno jakiegoś znacznie tańszego radeona dało się odblokować fleszem biosu i jakąś przeróbką, bo był tylko sztucznie zablokowanym 9800.


@neilran: Z procesorami była kiedyś ta zabawa, że kiedyś procesory czterordzeniowe z jakoś drobną wadą na jednym procesorze sprzedawano jako trzyrdzeniowe lub dwurdzeniowe i czasem dawało się
pochodzić =/= mieszkać

gdy pula ludzi jest niewielka i każdy każdego zna to jest trudniej


@szpongiel: Cóż, gdybym się nie uczył, to mógłbym spokojnie mieszkać na wsi, gdybym miał zdalną pracę.

Na seksie się świat nie kończy, a kogoś ogarniętego do związku można znaleźć w wielu miejscach.
@Lawrence_z_Arabii: też bym nie miał nic przeciwko raczej aby mieszkać na wsi. Bliżej natury, spokój. Dla mnie fajnie. Ale jak się tam ktoś urodzi, ma naturę przegrywa, to będzie mu jeszcze trudniej znaleźć loszkę niż w mieście. Tak tylko mówię, nie bronię stulejek, bo często sami na własne życzenie tkwią w przegrywie.