Wpis z mikrobloga

Nachodzi mnie od wielu miesięcy taka myśl w sprawie #zakazhandlu i w sumie wiele razy czytałem takie opinie u innych użytkowników wykop peel , że jeśli już koniecznie chcemy dawać wolne niedziele pracownikom to zamiast przymusowo zamykać sklepy, można by wprowadzić prawo nakazujące nadania pracownikowi dwóch (ba można nawet trzech!!!) wolnych niedziel w miesiącu. Każdy pracownik miałby dwie wolne niedziele tak samo jak teraz, a sklepy normalnie by funkcjonowały i wszyscy byliby szczęśliwi (może nawet sklepy by zatrudniły dodatkowych pracowników na niedzielę). Czemu tak nie zrobiono? Nie wiem, choć mam pewne przypuszczenia. #bekazpisu #bekazzakazhandlu
  • 10
@QHiN dwie wolne niedziele to przeciętny pracownik miał wcześniej.
Teraz ma pracującą albo gdy jest niedziela 'wolna' to sobota praktycznie do północy i poniedziałek od północy.
Ponieważ wszystkie prace legislacyjne PiS- u są o dupę rozbić. Przykładem może tez być ustawa o wychowaniu w trzeźwości i ich głupie rozwiązania. Nie ma już sensu tego zmieniać, bo i tak już jest tyle sposobów na obejście tej ustawy, ze nikomu to już nie potrzebne