Wpis z mikrobloga

Miasto Poznań usilnie próbuje przekonać mieszkańców do zrezygnowania z jazdy samochodami i przesiadki do komunikacji miejskiej. Od dłuższego czasu nie jeżdżę po mieście MPK i dzisiaj po raz kolejny przypomniałem sobie dlaczego. Auto oddałem do serwisu i musiałem przesiąść się na tramwaj. Idę na przystanek, tablica świetlna pokazuje, że mój tramwaj pojedzie za 6 minut. Okej, czekam. W międzyczasie podjeżdżają inne linie, czekam na swój. Po 6 minutach tablica pokazuje, że czas do odjazdu <1min. Po chwili... tramwaj znika z tablicy, a na przystanku jak go nie było, tak nie ma. Kolejny za 10 minut. Czekam. Po 10 minutach ponownie miga odjazd <1min, po czym po chwili co się dzieje? Tak, tramwaj znika z tablicy i ponownie nie przyjeżdża. Tak właśnie Poznań zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Dziękuję, więcej nie skorzystam.
#mpk #mpkpoznan #poznan #gorzkiezale przybywajcie
  • 11
@cesares: Bo niektóre tablice (nie jestem pewny czy wszystkie) bazują tylko na czasie przejazdów z harmonogramu, np zaobserwowałem że na kaponierze pokazuje często realny czas bo np na harmonogramie mam mieć tramwaj za 3 minuty, a na tablicy pokazuje 6 min i rzeczywiście tak jest. Oczywiście to w żaden sposób nie usprawiedliwia tego że nic nie przyjechało, bo to akurat często się zdarza i #!$%@? niemiłosiernie
@cesares: Imo problemem nie są takie sytuację (ich się nie da uniknąć), a totalne olewanie SIP poprzez wspomniane świetlne tablice. Awarią dla MPK i systemu ostrzegania jest wypadek z ponad godzinnym wstrzymaniem ruchu. Problemy na PST powinny być od razu zgłaszane pasażerom oczekującym na przystankach.

Dziękuję, więcej nie skorzystam.


Wybacz, rozumiem rozgoryczenie, ale jak czytam takie zdanie w ocenach usług, miejsc, sklepów, to na ustach pojawia się uśmiech.

I czysto z