Wpis z mikrobloga

Mircy, doradźcie. Poszedłem ostatnio do sklepu z mieszkaniami i kupiłem jedno mieszkanie. A teraz mam problem bo muszę kupić sprzęt. Na fali ostatnich afer wiem żeby nie kupować #amica i #samsung ( ͡° ͜ʖ ͡°) - więc co?

Potrzebuję (do zabudowy):
- zmywarkę 45 cm
- lodówkę
- piekarnik
- mikrofalę
- płytę indukcyjną (4 pola)
- okap kominowy (60 cm)
oraz pralkę 60x60, ładowaną od przodu (zastanawiam się też mocno nad funkcją suszarki).

Celuję w "popularny" przedział cenowy, wynalazki typu Miele są na starcie skreślone, ale i tak wybór mnie przeraża.

Bosch/Siemens (podobno to w większości to samo) - masa osób mówi "tylko Bosch!!11", ale z drugiej strony jest też trochę głosów że jadą już tylko na marce (a ceny mają raczej w górnym zakresie tego co jestem w stanie zapłacić)
Beko - w ogóle śmieszy mnie myśl jak można kupić coś co się nazywa Beko ale mają niezłe ceny i zaskakująco dobre opinie, warto?
Hotpoint-Ariston - to chyba na razie mój faworyt do większości sprzętu bo ceny w porządku i ludzie w internetach bardzo chwalą, ale trochę mi śmierdzi że marka jest w Polsce prawie nieznana
Whirlpool, Indesit, Gorenje, coś innego - ??? confused-nigga.jpg

Jeśli możecie pomóc, macie jakieś sprawdzone modele albo rady czego unikać to poproszę!

#agd #kuchnia #dom
Pobierz Owlosiaty-Dzik - Mircy, doradźcie. Poszedłem ostatnio do sklepu z mieszkaniami i kupi...
źródło: comment_QLp2HoWfSxFvnSO7wLZjzkuPUNqyFWvZ.jpg
  • 27
@Owlosiaty-Dzik: Boscha odradzam, kupiłem w poprzednim mieszkaniu całe wyposażenie kuchni Boscha od pralki po mikser i toster, wszystko padło. Zaczynając od tostera, po kolejnych tygodniach padł czajnik (przeciekał), potem blender (zębatki były z plastiku...), po roku padła pralka i lodówka (choć tu padł tylko panel sterujący). Aktualnie mam jakąś pralkę Beko ze średniej półki, już piąty rok i nie było z nią absolutnie żadnych problemów. Lodówkę mam LG i też polecam,
@Owlosiaty-Dzik: mam ten sam problem i niestety nie pomogę, bo o czym bym nie czytał albo rozmawiał, to wszystko jest złe. Liebherr podobno daje radę, no ale cena zabija, Smeg, Miele czy zwłaszcza Gaggenau to zdecydowanie przepłacone sprzęty bardziej do lansowania się i za jakość płacisz tam niewiele, większość za markę. Czy to prawda czy nie to nie wiem.
@Owlosiaty-Dzik: Hotpoint-Ariston ma fajne zmywarki. Polecam, od roku mam 45 (na dwie osoby to czasem aż zbyt wiele) i nie było z nią najmniejszego problemu. Pralka jakoś na początku roku mi padła i od tej pory używam wynalazku z funkcją pary z Amica i absolutnie nic nie mogę jej zarzucić, a sama para to spoko sprawa (o wiele bardziej miękkie ubrania i mniej pogniecione). Nad mikrofalówką bym się szczególnie nie rozczulała,
@jempierozki: Właśnie się zastanawiam, bo z tego co widzę dopisek "pyroliza" czy "kataliza" wpływa głównie na to że piekarniki kosztują po 1200-1500 zł zamiast 800.

A tak naprawdę nie wiem kiedy ostatnio myłem piekarnik w środku. Ale może to dlatego że siedzę na wynajętym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AlezWieje: w dzisiejszych czasach to ceramiczne płyty nie mają sensu, chyba że masz stare garnki których nie możesz się pozbyć, gotuje się na tym dłużej, bo długo się rozgrzewa, więcej prądu zużywa, szkoda zachodu