Wpis z mikrobloga

Mircy, doradźcie. Poszedłem ostatnio do sklepu z mieszkaniami i kupiłem jedno mieszkanie. A teraz mam problem bo muszę kupić sprzęt. Na fali ostatnich afer wiem żeby nie kupować #amica i #samsung ( ͡° ͜ʖ ͡°) - więc co?

Potrzebuję (do zabudowy):
- zmywarkę 45 cm
- lodówkę
- piekarnik
- mikrofalę
- płytę indukcyjną (4 pola)
- okap kominowy (60 cm)
oraz pralkę 60x60, ładowaną od przodu (zastanawiam się też mocno nad funkcją suszarki).

Celuję w "popularny" przedział cenowy, wynalazki typu Miele są na starcie skreślone, ale i tak wybór mnie przeraża.

Bosch/Siemens (podobno to w większości to samo) - masa osób mówi "tylko Bosch!!11", ale z drugiej strony jest też trochę głosów że jadą już tylko na marce (a ceny mają raczej w górnym zakresie tego co jestem w stanie zapłacić)
Beko - w ogóle śmieszy mnie myśl jak można kupić coś co się nazywa Beko ale mają niezłe ceny i zaskakująco dobre opinie, warto?
Hotpoint-Ariston - to chyba na razie mój faworyt do większości sprzętu bo ceny w porządku i ludzie w internetach bardzo chwalą, ale trochę mi śmierdzi że marka jest w Polsce prawie nieznana
Whirlpool, Indesit, Gorenje, coś innego - ??? confused-nigga.jpg

Jeśli możecie pomóc, macie jakieś sprawdzone modele albo rady czego unikać to poproszę!

#agd #kuchnia #dom
Owlosiaty-Dzik - Mircy, doradźcie. Poszedłem ostatnio do sklepu z mieszkaniami i kupi...

źródło: comment_QLp2HoWfSxFvnSO7wLZjzkuPUNqyFWvZ.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
Ale może to dlatego że siedzę na wynajętym


@Owlosiaty-Dzik: ja siedzę na swoim i też nie kojarzę, żebym potrzebował takich wodotrysków. Imho takie "dodatki" to marketing pozwalający zarobić producentowi i nic więcej.
  • Odpowiedz
@yourij: najbardziej to boli przy indukcjach. Niektóre płyty są powyżej 10k pln, mają jakieś badziewne dodatki typu milion pól grzewczych i możliwość przesuwania garnków (dzięki czemu płyta się porysuje jeszcze szybciej) albo sterowania aplikacją, a podstawowe sterowanie nadal jest badziewnym dotykowym panelem i płyta wciąż jest z nienadającego się materiału do tego czyli szkła.
  • Odpowiedz
@yourij: na szczęscie są indukcje z takim sterowaniem, ale to mniej niż 1% rynku. Najchętniej siedziałbym na zwykłej gazówce, no ale nowoczesne budownictwo i jest tylko ekologiczny prąd bo przecież gaz taki trujący.
  • Odpowiedz