Wpis z mikrobloga

@Centurion1488: ano, mają, w ogóle kolejna ciekawostka, to moim dzieciństwem była niemiecka telewizja, bo mieliśmy niemiecką antenę. Tym samym, moje dzieciństwo to był Spongebob Schwammkopf a nie Kanciastoporty xD Tak samo był niemiecki Jetix, gdzie puszczane było animu po niemiecku, pokemony, digimony, Dragon Ball etc. Digimony lubiłam chyba najbardziej.
@Centurion1488: o kurde, ja też tak miałam xD piona! Także właśnie przez dzieciństwo nie jestem w stanie oglądać tych dziecięcych kanałów, zresztą już jest inny program, więc to nie to samo, stało się to jeszcze bardziej infantylne niż było imo. Fajnie były prowadzone te wszystkie gale gdzie wybierało się najlepszych aktorów, piosenkarzy itp bo tam na miejsce przyjezdzali niemieccy dziennikarze, a nie tak jak w polskiej że tylko głosy podkładali xD
@Centurion1488: A tak poza tym to był doskonały wybór, na początku męczyłam się z tą telewizją i chciałam polską, ale z perspektywy czasu uważam że to była bardzo dobra decyzja od małego osłuchiwać dziecko z językiem. Dzięki czemu zawsze byłam "tą najlepszą" w klasie jeśli chodzi o język niemiecki. A jak wiadomo niemiecki to ważny język, bo dominuje w Europie. Co było dziwne też umiałam przetłumaczyć zdania które widziałam pierwszy raz
@niemowmojejmamie: zazdroszczę ci tego, ja umiem Niemieckiego tyle co mnie dziadkowie nauczyli, niby jak pojechałem do mojej Niemieckiej rodzinki na komunię to rozmawiałem z nimi normalnie, moja 6 letnia kuzynka nazwała mnie Niemcem, no po prostu jak dzieci nie lubię to ona jest najsłodszym dzieckiem pod słońcem ()
ale czuję że gadam z polskim akcentem i czasem się zatnę bo mi jakiegoś słowa brakuje
@Centurion1488: Wow, szanuję mocno, czytanie ksiażek po angielsku, znałam kolegę który interesował się ekonomią i czytał książki ekonomiczne z business school, i jest to podobno super sprawa. Gdzie Twoja niemiecka rodzinka mieszka? Ja też mam rodzinę w Niemczech ale chętnie najpierw posłucham coś o Twojej.
Jak wyjedziesz do Niemiec na jakąś wymianę czy ekonomicznie, to na pewno odpowiedni szyk, taka fluencyjność w języku wyrobi Ci się w mig.
Ja pamiętam że
@niemowmojejmamie: 3/4 mojej rodziny mieszka w Niemczech szczerze mówiąc xD
są mocno rozrzuceni, byłem na tej komunii w Speyer, takie małe miasteczko pod Hockenheimem, oprócz tego mam inną ciotkę w Norymbergii i jeszcze inną w Dusseldorfie, no i jeszcze w Monachium też mam dalszego wujka.
Jak z twoją rodziną? Też chętnie posłucham :3
W ogóle to polecam czytać sobie po angielsku albo w jakimkolwiek innym języku jak rozumiesz podstawy, bardzo wzbogaca
@Centurion1488: Szczerze to już niespecjalnie pamiętam skąd była i jak wyglądała xD Także to jak szukanie igły w stogu siana.
Omg zazdroszczę, co za rodzina ( ʖ̯) Ty też myślałeś o tym żeby wyemigrować do Niemiec czy wolisz jednak Polskę?
Dzięki, na pewno poszukam czegoś. Myślałam żeby najpierw przeczytać coś po polsku, a potem po angielsku. Jednak sugerując się tym, że czytam wiele artykułów i
@niemowmojejmamie: Ano, szkoda tylko że większość z nich widuję bardzo rzadko, odległość ;/
Tak, planowałem wyjechać do Niemiec, z moim pochodzeniem załatwienie obywatelstwa nie było by w ogóle problemem, ale czas pokaże co będę robił.
Ano Speyer jest śliczne, wieczorem uwielbiałem spacerować nad Renem, przepięknie tam jest :3
U mnie sporo mieszkała tutaj na Śląsku, ale po wojnie ich wywieźli do Niemiec, niewielu zostało, na przykład mój pradziadek który po polsku
@Centurion1488: > wieczorem uwielbiałem spacerować nad Renem
To może mnie kiedyś weźmiesz na wspólny spacer, hm? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

ślunsk

A to wszystko jasne xD Ja jestem z Wielkopolski, to choć germanizacja była dostrzegalna, zwłaszcza w języku i otoczeniu, to aż tak nas nie dotknęła jak was. Choć mówią, że Poznaniacy mają dość "zniemczałe" podejście do życia.