Wpis z mikrobloga

@troszkuschudlem: Kupowałem chyba poprzednią serię (4 lata temu) i przy rodzinie 2+3 i kupie prania działa dalej świetnie (łożyska ok, brak grzyba i zapachów, brak rdzy w miejscach gdzie woda/proszek zostają). Mimo to jeśli chodzi o pralkę to dokupiłem rozszerzoną gwarancję jaką oferował wówczas sklep nie dla idiotów.
Pralki mają to do siebie że niestety potrafią szybko zdechnąć z byle powodu.
@YogiYogi: Bęben nierozbierany pewnie. Zauważyłem, że coraz więcej producentów produkuje takie, których nie da się rozebrać bo są klejone. No chyba, że się kupi Miele ale to już $$$$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@troszkuschudlem: Pewnie tak - dla mnie największym rozczarowaniem był Elektrolux.
Śruba mocowania bębna pękła ok 2 miesięcy po gwarancji. Cała obudowa bębna do wymiany w kwocie przewyższającej cenę nowej pralki. Za drugim razem kupiłem Boscha za radą serwisanta.
Tylko że zabezpieczyłem się tą dodatkową gwarancją (nie ubezpieczeniem chociaż dla pralek podobno te ubezpieczenia też są).
@troszkuschudlem: Nie. Mam model sprzed kilku lat, to jest z VarioPerfect. Te Active Oxygeny chyba sa w serie 8? Trochę z nazewnictwem modeli Bosch wprowadza zamieszanie...
ActiveOxygen wygląda na po prostu ozonowanie i raczej bym się nie przywiązywał do tego za bardzo :)
Pewnie - że lepiej mieć niż nie mieć ale czy faktycznie to takie WOW żeby przepłacać?
Pralka ma 1200obrotów (bajka), skracanie czasu prania (bardzo się przyjade), nie pleśnieje,