Wpis z mikrobloga

Mirunie, powiecie mi co robię nie tak? Szukam swojego pierwszego samochodu i przeglądam między innymi #olx Znalazłem ofertę czerwonego forda za 5.9k i piszę wiadomość. Takie standardowe rzeczy (widać na screenie, wcześniej pytałem też o to przy oglądaniu innych samochodów na żywo) aby wiedzieć ile trzeba włożyć do samochodu po zakupie. Niektóre elementy nie są tanie: opony letnie, używane - około 500 zł, rozrząd pewnie parę stów, olej nie mam pojęcia, itd. Muszę mieć jak porównać inne oferty. A gościu mi tak odpowiada jak na screenie ¯\_(ツ)_/¯ Od razu piszę, że nic mu nie będę odpisywał () Przesadziłem z pytaniami?
#pytanie #zenada #ocochodzi #kupnosamochodu #pierwszysamochod #zalesie
Pobierz HadHod - Mirunie, powiecie mi co robię nie tak? Szukam swojego pierwszego samochodu i...
źródło: comment_NtzUj3l5MyyTNZdfZ1GjLDo552dAfzhr.jpg
  • 32
@HadHod: mi się ostatnio spodobało jedno bmw w niemcowni to wysłałem do gościa maila (pisał, żeby nie pytać o cenę, tylko konkrety). To jak go zapytałem o zużycie oleju i tego podobne to mi odpisał, że dziękuje za wiadomość, ale te auto nie spełni moich wymagań i powinienem poszukać czegoś nowszego:) Chociaz, te pytanie o zarysowania i kluczyki to trochę przesada z Twojej strony
@HadHod: auto za 5k ma jeździć i ewentualnie może wyglądać na zadbane. Nie spodziewaj się rarytasów za taką cenę. Głównie 15-20 letnie autka z przebiegiem 1mln cofane
co robię nie tak?


@HadHod: Zadajesz pytania jak o auto za 100k w temacie samochodu o wartości mniejszej niż dwukrotność średniej krajowej. Sprzedający równie dobrze mógłby oddać auto na złom- przynajmniej nie musiałby tracić czasu na użeranie się z Januszami Twojego pokroju. Auto za 5k ma jeździć i hamować, do tego nie nie rozpaść się na parkingu- liczyć na więcej to jak szukać dziewicy w gimnazjum.
@HadHod weź zapłać mechanikowi i rusz dupsko. Przed kompem możesz tylko oglądać zdjecia. Na miejscu tak naprawdę wychodzi rzeczywistość. Większość sprzedawców to banda cwaniaków i szemrańców
@HadHod Akurat w tej cenie to rozrząd i olej wliczaj w pakiet startowy. Wymiana oleju około 200zl (dobry jakościowo olej, filtry, wymiana samemu), rozrząd myślę, że okolice 500 (u zaufanego mechanika). Nie szukaj w tej cenie auta, które kupisz i będziesz od razu nim jeździł bez obaw. Lepiej skup się na sztukach, gdzie właściciel nie ukrywa że coś jest nie tak i przy kupnie widzisz np., że mała poprawka lakiernicza do zrobienia
@resuf: Można też nie zaklinać rzeczywistości i nie tracić czasu/nerwów/zasobów na poszukiwania ideału za tak niską kwotę. Tego typu auta kupuje się na zajeżdżenie - kupujesz, jeździsz ile się da wykonując tylko niezbędne naprawy (wymiana oleju to nie jest niezbędną naprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), a potem pchasz dalej/ oddajesz na złom.
Na Tobie podobnych klientów polecam metodę znajomego janusza biznesu: gdy klyent marudzi przy oglądaniu