Wpis z mikrobloga

Mirunie, powiecie mi co robię nie tak? Szukam swojego pierwszego samochodu i przeglądam między innymi #olx Znalazłem ofertę czerwonego forda za 5.9k i piszę wiadomość. Takie standardowe rzeczy (widać na screenie, wcześniej pytałem też o to przy oglądaniu innych samochodów na żywo) aby wiedzieć ile trzeba włożyć do samochodu po zakupie. Niektóre elementy nie są tanie: opony letnie, używane - około 500 zł, rozrząd pewnie parę stów, olej nie mam pojęcia, itd. Muszę mieć jak porównać inne oferty. A gościu mi tak odpowiada jak na screenie ¯\_(ツ)_/¯ Od razu piszę, że nic mu nie będę odpisywał () Przesadziłem z pytaniami?
#pytanie #zenada #ocochodzi #kupnosamochodu #pierwszysamochod #zalesie
HadHod - Mirunie, powiecie mi co robię nie tak? Szukam swojego pierwszego samochodu i...

źródło: comment_NtzUj3l5MyyTNZdfZ1GjLDo552dAfzhr.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • 3
@HadHod pytania jak najbardziej spoko (ewentualnie to o zarysowania bym usunął - przy starych autach na pewno jakieś będą i tego się nie przeskoczy). Wszystkie pozostałe to takie raczej podstawowe rzeczy związane z eksploatacją, więc nie wiem w czym problem. Fakt faktem auto w takich pieniądzach głównie powinno nie zabić kierowcy (czyli właśnie nie być zginie, mieć przynajmniej w miarę dobre opony, dobrze działające hamulce i przynajmniej znosne zawieszenie) i mieć silnik
  • Odpowiedz
  • 0
@HadHod rzeczywiście o zarysowania nie masz co pytać, możesz założyć, że praktycznie każde więcej niż kilkuletnie auto na zarysowania. Poza tym podanie VIN i danych rejestracyjnych to podstawa, jak ktos nie chce podać to idziesz dalej. Reszta pytań raczej normalna, może mieć wpływ na całkowity koszt pojazdu (a nie tylko zakupu) więc nie widze problemu (500zl za komplet opon to nieźle, tyle płacę za oponę ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@resuf: Ok, tylko, że nikt nie będzie robił rozrządu, płynów, czy wymiany opon przed sprzedażą auta za 5k, jeśli twierdzi inaczej to zwyczajnie kłamie. O ile opony można jakoś zweryfikować to resztę już trudniej. Kupując taki samochód najwygodniej i najbezpieczniej wyjść z założenia, że podstawową obsługę trzeba będzie wykonać po zakupie.
  • Odpowiedz
XDDDD patrząc na wasze komentarze mam wrażenie że w zależności z której strony w tej rozmowie jest mirek macie różne podejścia. Jakby mirek sprzedawał i tak odpisał klientowi to by było "brawo brawo, dobrze Januszowi odpisałeś, czego się spodziewać po aucie w tej cenie". Ale jako że mirek szuka i dopytuje to w tym przypadku mam złego nieuczciwego handlarza... ehhh ..
  • Odpowiedz
  • 0
@dump @HadHod przecież OP nie pyta czy te rzeczy były robione przed sprzedażą tylko kiedy. Niektórzy normalnie podchodzą do kwestii eksploatacji auta, a czasem auta się sprzedaje nie planując tego (bo potrzeba kasy na coś innego, bo przestało być potrzebne, bo pojawiła się okazja na zakup innego auta itp.). Sam sprzedawałem auto z 4mcy i 3kkm po corocznym serwisie.
  • Odpowiedz
@dump: ale kto mówi, że przed sprzedażą? OP zapytał KIEDY wymienił olej i rozrząd oraz w jakim stanie są opony.

Jeżeli kogoś drażnią takie pytania przy sprzedaży samochodu to może powinien pomyśleć o zezłomowaniu zamiast bawić się w sprzedaż? W końcu 5k to jak splunąć, więc wielkiemu Panu sprzedawcy to nie zrobi różnicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@HadHod: Bo generalnie 5k zl to taki pułap, że ma być w dobrym stanie technicznym i względnie zdrowe i jak ktoś zadaje milion pytań to znaczy, że spodziewa się niewiadomo czego i raczej nie kupi auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@HadHod:

Daj sobie spokój z januszami którzy żenią trupy z przebiegiem 400 tys. do których będziesz dokładał kaśe co miesiąc i pluł sobie w brode że cię janusz wydymał. Bądz mądry przed szkodą.

Wybierz sobie auto

https://www.autoscout24.ch/de/autos/ford--fiesta?make=27&model=158&page=2&sort=price_asc&st=1&vehtyp=10

Oni ci przywiozą
http://www.swisscar.pl/index.php?s=3


Chcesz wyadć 6 tys

- 2 tys transport to zostaje ci 4 tys zł =1100CHF

Za 900CHF masz np. to

https://www.autoscout24.ch/de/d/ford-fiesta-kleinwagen-2002-occasion?index=7&make=27&model=158&sort=price_asc&st=1&vehid=5630333&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2fford--fiesta%3fmake%3d27%26model%3d158%26sort%3dprice_asc%26st%3d1%26vehtyp%3d10%26r%3d5

nie bite i mały przebieg i jeszcze komplet opon.
  • Odpowiedz
https://www.autoscout24.ch/de/d/ford-fiesta-kleinwagen-2002-occasion?index=7&make=27&model=158&sort=price_asc&st=1&vehid=5630333&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2fford--fiesta%3fmake%3d27%26model%3d158%26sort%3dprice_asc%26st%3d1%26vehtyp%3d10%26r%3d5


nie bite i mały przebieg i jeszcze komplet opon.

A u janusza bite, przekręcony licznik i jeszcze łaskę #!$%@? robią.


@mercedes_amg: Przeczytaj dokładnie ogłoszenie, tam jest silnik do roboty Motor läuft nicht gut. Czyli jak to w Szwajcarii jeździł z górki w dół, potem stoi i stygnie a następnie z powrotem w górę. Odcinki 3-4km, niedogrzany silnik więc może szybko zarósł nagarem.
Jeszcze jedna rzecz, ostatni przegląd w 2014.
  • Odpowiedz