Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedna nowość w kolekcji, a w zasadzie nowości, które otrzymałem w prezencie. Tym razem od kolegi z pracy( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piotr sprezentował mi trzy modele samochodów marki Mercedes, które kilkanaście lat temu w Niemczech otrzymał przy zakupu piwa König Pilsener.

Browar König Pilsener we współpracy z firmą Grell w 2001 lub 2002 roku wydał serię 3 modeli Mercedesów, które dodawano do zakupu piwa. W reklamę zaangażowany był znany niemiecki tenisista Boris Becker. Jak przekazał mi Piotr aby zebrać całą serię trzeba było nie tylko kupić odpowiednią liczbę butelek piwa, ale także być cierpliwym i czujnym. Modele bowiem wydawano seriami. Pierwszy ukazał się legendarny Mercedes-Benz 300SL, zwany Gullwing (Skrzydła Mewy). Następnie wydano aktualną wówczas wersję S-klasy, czyli Mercedes-Benz W220. Ostatnim modelem z serii był Mercedes-Benz SL500.

Prezentowane modele bardzo mnie cieszą. Przede wszystkim są w komplecie, a ponadto ich stan jest bardzo dobry. Nie bez znaczenia dla mnie jest także fakt iż wykonano je w skali 1/43. Z pewnością podarowane przez kolegę Piotra srebrne Mercedesy są ogromną ciekawostką w mojej kolekcji.

Więcej zdjęć na moim blogu: http://modelewladka.blogspot.com/2018/04/prezent-od-kolegi-z-pracy-modele.html
#motoryzacja #samochody #mercedes #modele #modele143
Pobierz PiotrekW115 - Jeszcze jedna nowość w kolekcji, a w zasadzie nowości, które otrzymałem...
źródło: comment_DVHbdNjBt2mzbk2lxRYt4IZe46DkYjAM.jpg
  • 4