Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,

Około +/- rok temu @Foliarz (świeć panie nad jego kontem) wrzucił pod tym tagiem bardzo fajną grafikę, która przedstawiała różne poziomy literatury wg. o ile sie nie mylę kryterium skomplikowania czy też zaawansowania literackiego. Poziomów było chyba 5, na każdym po około 10 autorów. Ktoś ma ją może zapisaną na dysku i może wrzucić?

#ksiazki
  • 6
@ZglaszamSieDoProkuratury: @alhakeem: swoją drogą podział w wielu miejscach wydaje mi się dosyć przypadkowy, zwłaszcza w przypadku literatur europejskich. Zupełnie nie rozumiem, z jakiego powodu Sienkiewicz, Tołstoj, Pasternak, Gogol w tym aspekcie poznawczym (?) stoją ponad Tolkienem, Murakamim i Vonnegutem. Przyporządkowanie Eco, bazującego na dosyć prostych postmodernistycznych konceptach, do tak wysokiej kategorii w świetle tego, co napisałem wyżej, też jest raczej średnio trafne. Sorokin w jednej kategorii z Mannem to jakaś
@incar: Tej dokładnie? Nie mam pojęcia, wyszukałem w goglach ( ͡° ͜ʖ ͡°) To przeróbka memów sprzed paru lat, które opierają się pewnie na Freudowskim pomyśle o przedstawianiu stanów umysłu w postaci metaforycznej góry lodowej. @sokytsinolop: Całkiem prawdopodobne ;]
@camelinthejungle: Nawet temu się nie przyglądałem, ja to tylko wkleiłem na prośbę. Skoro wywiązała się dyskusja to się z Tobą zgadzam i podobne głosy krytyczne na