Wpis z mikrobloga

To jeszcze nie finalny setup.

Na zdjęciu Thinkpad T440s (ze stacją dokującą) + 3 po taniości odkupione monitory iiyama X2472HD

Czekając na nowego lapka, postanowiłem zainwestować w potrójny uchwyt. Od dawna mi to chodziło po głowie, ale obawiałem się kosztów. Monitory bowiem nie mają zaczepów VESA, więc byłem pewien, że taki setup bez zakupu nowych monitorów nie da rady...

Okazało się jednak, że @noisy wpadł na to, by sprawdzić, czy są jakieś adaptery dla monitorów bez VESA... i okazało się, że tak :) 100 zł w sumie za 3 adaptery do VESA i można szaleć :)

Teraz tylko czekanie na nowego lapka (Dell XPS 9560). Stacja dokująca dla Della już czeka. Mam nadzieje tylko, że uda się to skonfigurować. W teorii Dell też powinien pociągnąć mi taki setup (3+1) w praktyce... zobaczy się.

#pokazbiurko #thinkpad
źródło: comment_gUJHgnop90eIycINNAzIMVLrLoGoAcsy.jpg
  • 10
@Windows98: o ile mój t440s dużo wytrzymał (ponad 3 lata), to jednak nie byłem z niego aż tak zadowolony. Chyba 3 razy wymieniałem matrycę (robią się ślady od klawiatury)... no i jezu... ta naklejkowa ramka na matrycy, do szału mnie doprowadza. Zawsze jakiś brud tam wejdzie, a potem to się odkleja...
swoją drogą, planuje doczepić jeszcze 1 albo 2 monitory wyżej, które będą wyświetlać dashboarda, z parametrami serwerów, które utrzymuje. Ale jeszcze nie wiem jak to zepne
@noisy: taki urok praktycznie każdego naleśnika, bezel (ta ramka) to jej urok, wszystko kładzie się na matrycy. Ale ma pewne plusy- przy matrycy IPS niema zbytniego bleedingu jak to ma miejsce przy plastikowych (w teorii..stare Xy mają zwykłą i bledingu brak). Co do brudu to trzeba to przykleić na porządną taśmę ;)