Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy spod #ubierajsiezwykopem

W mojej kilkuletniej wypokowej karierze publikowałem tutaj wiele rzeczy, ale nic nie przypadało wam do tej pory do gustu tak, jak seria „Kapsułkowa Garderoba”. I wiecie co?


Dziś na tapet bierzemy sobie stylistykę preppy, która nazywana bywa także stylem: „Możesz mnie pobić, ale mój tata Cię pozwie”. W mojej ocenie jest niezwykle ciekawa i idealna dla osób, które cenią sobie elegancję w swobodnym wydaniu.
Było z tym materiałem nieco roboty (i biegania, bo nie wszystkie potrzebne elementy miałem w swojej szafie), ale jestem zadowolony z efektu i wierzę, że pomoże on budować swoje garderoby w sposób przemyślany wszystkim tym, którzy chcieliby zafundować sobie choćby namiastkę posiadania jachtu swojego ojca. Jeśli uważacie, że ten wpis jest spoko, to będę niezmiernie wdzięczny za kopnięcie go. Kto wie ile wypokowiczów w głębi serca nosi pragnienie noszenia się w ten sposób? ¯\_(ツ)_/¯

https://www.wykop.pl/link/4285193/podstawy-stylu-mozesz-mnie-pobic-ale-moj-tata-cie-pozwie-%CA%96/

Z góry dziękuję za wszelkie wykopy, komentarze i inne formy wsparcia! Mógłbym Wam znowu powiedzieć jak bardzo jestem za nie wdzięczny, ale przecież sami dobrze wiecie jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam serdecznie,

Wasz Uszaty

#ubierajsiezuszatym #menswear #klasycznaelegancja #poradnik
Pobierz
źródło: comment_hllrMLyT9JB3KpSg2GWLsRXtgQ4Weqh6.jpg
  • 10
@UszatyBloger: Kurde, Dawid... Tak jak Cię lubię, tak jak fajnie się czyta Twoje wpisy, tak prosisz się o pstryczka w to odstające ucho. Rozumiem zwroty modowe, naleciałości językowe, ułatwienia w komunikacji ale dbaj proszę o język w swoich postach. Wybierz jeden styl, a nie w tym samym wpisie: denimowa kurtka - jeansowe spodnie; pleciony pasek - bordowy knit. Wiem, że odnoszę się do wcześniejszych wpisów i nie wszystko da się tłumaczyć
@jaywalker: No toś mnie teraz uderzył w czuły punkt, nie powiem, bo język nasz ojczysty jest dla mnie jednym z największych dóbr. Problem z terminologią modową jest taki, że zapożyczenia mocno się u nas ugruntowały, bo są powszechnie stosowane i większość zainteresowanych tematem je rozumie. Można oczywiście próbować pisać: dżinsowa kurtka, dżinsy, bordowy krawat wykonany z dzianiny, ale to nastręcza problemy: w pierwszym przypadku to ufonetycznienie obcego zwrotu wygląda w mojej
@UszatyBloger: Nie mam pojęcia przyjacielu. ¯\(ツ)_/¯ Z jednej strony można by było rozwiązać to w ten sposób: po polsku
(po angielsku), tudzież pl / eng. Z drugiej zaś, nie wiem czy nie wprowadziłoby to dodatkowego zamieszania. Ba, mam wrażenie, że mogłoby też i utrudnić odbiór. Wydaje mi się, że najsensowniejszym rozwiązaniem problemu byłoby zamieszczenie na stronie małego słowniczka pojęć mody męskiej. Myślę, że wtedy nikt się nie obrazi, gdy przy