Wpis z mikrobloga

Nie ma chyba bardziej polaczkowatego zdjęcia, które bardziej pasowałoby do obecnych nastrojów jak i generalnie do mentalności sporej części Polaków. Znalazłem je na stronie jednej ze szkół w regionie i od razu we mnie zawrzało. Generalnie przyjechała z Niemiec wymiana młodzieży w wieku 16-17 lat. O czym rozmawiać z takimi młodymi ludźmi? O wspólnej przyszłości? Życiu obok siebie? Planach?

NIE #!$%@?. AUSCHWITZ!

WY, NIEMCE, WASI PRZODKOWIE, JUDEN RAUS, GASKAMMER, ZIKLON B!!!!

Jeden ze standardowych i priorytetowych punktów wycieczek szkolnych? AUSCHWITZ. Ja się zastanawiam co innego można byłoby pokazać takim ludziom w naszym kraju... sztolnie, zabytki techniki, piękne góry, starówki... ale nie. Wy, złe niemce, powstańcy, żołnierze wyklęci, suweren, wstajemy z kolan. I tak #!$%@? do #!$%@?.

Ten kraj jest smutny. I smutni są ludzie.
#gorzkiezale #neuropa #4konserwy #licbaza
Ciuliczek - Nie ma chyba bardziej polaczkowatego zdjęcia, które bardziej pasowałoby d...

źródło: comment_DYOwNMz7DrGvsq4K2Q3fXHnIX2ZpLdoC.jpg

Pobierz
  • 51
@Ciuliczek: Byłem na wymianie i dokładanie taka sama sytuacja. Mój towarzysz nawet zapytał:

Why do you want to blame our generation, we know about it, but we don't want to forget about it too.

Ale mi było wtedy przykro, zwłaszcza, że wszyscy mówili o nich ja i mój szwab idziemy... i tym podobne. To przecież czternastoletni ludzie, a nie #!$%@? zbrodniarze wojenni (°°
@Ciuliczek: Ale, że co? Wymiana to kika dni i różnorodny program. Który nie jest ustalany przez gospodarza, ale jest konsultowany. Wszystkie szkoły z mojego powiatu organizują wyjazd do obozu zagłady. Z pewnością ten wyjazd i rozmowy odbyły się w tej atmosferze. Typowa niemiecka szkoła pozwala na gnojenie swoich uczniów w kraju trzeciego świata. Tak było.
@Ciuliczek: Aż przypomniała mi się sytuacja z mojej szkoły

Niemcy przyjeżdżają, jest na początek na auli jakieś przywitanie dla nich. To co robi polskie bydło?

HITLA, HITLA, ZIKLON B, HOLOKAUST SZWABEN RUCHEN W DUPEN

I tak tuż pod drzwiami do auli, jak później ci uczniowie chodzili po klasach, zeby się przywitać, podyskutować itd. to było mi zwyczajnie wstyd ( _)
spotkasz takiego młodego Niemca i rozmawiasz z nim i widzisz, jak bardzo on ma poukładane w głowie - rozumie sprawy polityczne, geopolityczne, ekonomiczne, umie uargumentować swoje stanowiska z pozycji filozofii, socjologii, ekonomii.


xDDDDDDDDDDDDDDDD xDDDDDDDDDDDDDDDDD

o jak #!$%@? rykłem, o jakie kompleksy motzno

Nie #!$%@?. Młody szkop powie ci to samo co młody Polak: wir gejen nach disko zu bin drunk und ficken.

Tak to wygląda, zakompleksiony osiołku. Oni, ani nie są mądrzejsi
@dingi_dong:

Znam mądrych Polaków. Znam mądrych Niemców. Znam głupich Niemców. Znam Głupich Polaków (np. ciebie). To takie rozkoszne patrzeć jak masz nadzieję, że gdy zaczniesz mówić o swoich rodakach jak o podludziach, to może autorzy tego terminu, uznają cię bardziej za swego i pewnego pięknego ranka będziesz mogła być taka jak oni <3 Nie od dziś wiadomo, że najgorsi dla więźniów w gettach byli żydowscy capo, a murzyni, którzy uzyskali wolność