Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, drogie mirabelki, jak możliwe jest, że większość lasek, które się widzi na mieście, ma spodnie tak dobrze dopasowane do pośladków, ud i łydek? Nie mówię tutaj o legginsach, lecz o zwykłych dżinsach.

Czy chodzi o to, że materiał, z którego są zrobione takie spodnie, to nie jest wyłącznie sam jeans, lecz z jakimś elastycznym dodatkiem? Patrzę na metkę swoich chinosów z H&M i widzę skład: 98% bawełna, 2% elsastan. No i faktycznie materiał jest trochę elastyczny. Mam też dżinsy, ale w ogóle nie są elastyczne.

W przypadku męskich spodni jest jeden rozmiar (np. ja noszę 34). A w przypadku damskich są osobne wymiary na obwód pasa, obwód bioder i grubość ud? Tak jak ze stanikami, gdzie mierzy się obwód w biuście i pod biustem?

Kilka przykładów z tagu #dupeczkizprzypadku:

- 31345723 - niebieskie po lewej to dżinsy, a szare po prawej to legginsy?

- 31355305, 31442593 - wydaje mi się, że to raczej nie są dżinsy, bo raczej nie możliwe, żeby były tak dobrze dopasowane

- 31422151 - to w ogóle nie są dżinsy, tylko coś, co nadrukiem je przypomina; możliwe, że nawet kieszenie na pośladkach są fejkowe

- 31471267 - tutaj przykład fajnej dużej pupy; te spodnie wyglądają na wykonane z jeasnu

- 31466471 - trudno mi powiedzieć, z jakiego materiału są zrobione te spodnie

- 31415805, 31437391 - dosyć luźne nogawki sugerują, że spodnie są wykonane z jeansu

- 31546087 - te spodnie chyba są trochę za luźne

- 31376245 - ogromna pupa, spodnie chyba szyte na zamówienie

Po prostu nie mogę tego pojąć, że zarówno szczupłe, jak i zupełnie nie szczupłe pupy są tak dokładnie opięte. Jak to w ogóle jest możliwe? Czy po prostu spodnie, które kupujecie, są tak ciasne, że musicie się w nie niemalże wciskać?

#kiciochpyta #pytaniedorozowychpaskow #modadamska #rozowepaski
wyjzprz2 - Powiedzcie mi, drogie mirabelki, jak możliwe jest, że większość lasek, któ...

źródło: comment_CCVS0IaDQP9gl18mYiF5HNiRYGu56QuW.jpg

Pobierz
  • 16
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wyjzprz2 Jeans to takaka fajna tkanina co to pierwotnie została wymyślona dla górników w usa - była to wytrzymała na tarcie i ścieranie tkanina a więc idealna dla robotnika i górnika. Wykonywało się ją z bawełny, która była skośnie splatana.
Jednak taki jeans, najczęściej o grubej gramaturze, nie wybacza łatwo błedów anatomicznych a wiadomo, my kobiety, za Chiny Ludowe nie przyznamy się do niedoskonałości, więc wraz z uspodnieniem kobiet zaczął się uelastycznić.
@wyjzprz2: bo to nie sa jeansy tylko jeansy z dodatkami jakichs elastycznych cosiów. Pojdz sobie do bigstara i posprawdzaj. Niektore 'jeansy' mozna spokojnie wyciagac.

Polowa Twoich przykladow to wlasnie takie materialowe spodnie, Nie wiem jak mozna uwazac, ze to jeansy ;)
@defoxe:
@Stalowa_Figura: tregginsy to są spodnie-legginsy. Czyli materiałowe spodnie ale dopasowane jak legginsy
Najczęsciej z zamkiem lub podwyższonym stanem.
Jegginsy to natomiast legginsy imitujące dżins. Praktycznie to jeansy ale na gumce w biodrach i elastyczne, przez co dopasowywują sie do kształtu.
Przez przoblemy takie jak opisałeś: obwód bioder, ud etc. ja wchodzę tylko w Jegginsach.
@wyjzprz2: elastan, jak sama nazwa dodatku wskazuje, nadaje elastyczności materiałowi. Początkowo pojawił się w bieliźnie termoaktywnej - jeśli mnie pamięć nie myli.
Obecnie używany jako dodatek do jeansów w ilości 1-3% i to w materiale o niedużej gramaturze.

Tak na marginesie dodam, że nie przepadam za jeansami. Mimo to kupiłem jedne dżiny mające w składzie 2% elastanu, bo były mega wygodne. Ale na to miał z pewnością większy wpływ krój i
@wyjzprz2: moja siostra nosi spodnie jak po lewej. Albo jeszcze gorzej. Jakby miała pampersa założonego. Masakra... Jeszcze #!$%@? jakby kupowała taki krój spodni że są po prostu luźne. To nie. Kupuje obcisłe j jako że są obcisłe a tego nie lubi to opuszcza xD
@cienki137: nie każda kobieta lubi obcisłe i nie każda w nich jednak dobrze wygląda.
Różne sa kształty pośladków i nie na każdych spodnie -"zwlaszxza obcisłe -dobrze się układają.

@wyjzprz2: takie gatki sa problemem dla czesci kobiet, bo zakladaja, że się jest albo calosciowo szczupla albo gruba.
Klopot pojawia się np.gdy kobieta jest wąska w pasie, ale ma szersze biodra/uda. Wtedy jest ryzyko, że jednak ujrzysz widok jak po lewej :)