Wpis z mikrobloga

as part of their back-end


@idiot: To rownie dobrze mozesz powiedziec ze cobol jest najpopularniejszy w bankach bo kazdy ma przynajmniej "part" napisany w Cobolu.
@Gr3m3K: Coś pisałeś w innych językach? Jesli tak to na laracast.com znajdziesz darmową serię z dość szybkim wprowadzeniem, ale dla początkującego to w #!$%@? za dużo i za szybko.
To rownie dobrze mozesz powiedziec ze cobol jest najpopularniejszy w bankach bo kazdy ma przynajmniej "part" napisany w Cobolu


@Ojjojo: Tak, tak. Widzę to po ilości ogłoszeń :). Pozdrawiam.
@idiot: Ja sie naprawde pytam co teraz pisze sie w php. Bo wszystko co widze to utrzymanie starego kodu i jakies drobne poprawki.
Wordpress jest napisany w php i dlatego masz taka statystyke. Ale oni tez caly czas mowia o przejsciu na js.

Widzę to po ilości ogłoszeń


@idiot: W php wcale nie ma duzo ofert.
Ja sie naprawde pytam co teraz pisze sie w php

@Ojjojo: Jest to język backendowy, więc zapewne backend. Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Mam ci konkretne projekty podać?

Bo wszystko co widze to utrzymanie starego kodu i jakies drobne poprawki.

@Ojjojo: Język ma ze 25 lat i od dawna jest w #!$%@? popularny, więc to oczywiste że całe morze kodu to starocie. Zdziwiony? Dzięki współczesnym frameworkom (tak, ciągle takowe powstają)
Mam ci konkretne projekty podać?


@idiot: Tak, jakies konkretne nowe projekty.

No pytałeś co się w tym pisze.


@idiot: No i dalej pytam, wardpress jest w tym napisany i dlatego masz taka statystyke o uzyciu jezyka.

bo nie wiedzieć czemu wcześniej je ze sobą porównałeś.


@idiot: Dalem ci przyklad jak twoja statystyka jest z dupy.
@Ojjojo: Ja #!$%@?ę, chłopcze, nie chce mi się marnować czasu na ciebie. Co mam po firmach dzwonić i pytać do czego wykorzystują PHP? OK, Wordpress winduje popularność PHP. No i co? To moja wina? Nie wiem czego oczekujesz. A statystyki z dupy ty zacząłeś porównując popularność PHP do Cobola.
Dlatego przyznaję ci 100% racji - w PHP nie pisze się nic nowego. Nic. Miłego dnia.
OK, Wordpress winduje popularność PHP. No i co?


@idiot: No i to ze worpress jest juz napisany. I faktycznie jest na x% stronach, ale ten kod jest praktycznie zamrozony. Dlatego ta statystyka nic nie daje. Moze byc nawet na 100% a nie byc kompletnie rozwijany. Rozumiesz? Rozumiesz dlaczego porownalem to do Cobola?

Bash jest praktycznie na kazym linuksie. Ile jest w nim ofert pracy. Bo wychodzi na to ze bash w
@Ojjojo PHP ma od groma gotowego softu, cmsy, blogi, sklepy. W innych językach webowych jest tego niewiele więc większość projektów się w tym pisze. Nie jest natomiast popularny wśród startupów a te robią najwięcej szumu