Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja

Czy jeśli klocek hamulcowy jest identyczny wymiarami, ma identyczny numer części, to ma znaczenie co jest napisane na opakowaniu tzn do jakiej marki auta pasuje?
Widzę że są klocki GDB1330 z napisami że do Forda,Citroena,coś tam jeszcze.
Widzę że są klocki GDB1330 z napisami że do Golfa.
Wymiary oczywiście identyczne.
Skoro to ten sam klocek to można kupić po prostu tam gdzie najtaniej, bez patrzenia do jakiego modelu jest przeznaczony?
  • 7
@Jokker: są części które pasują do wielu marek. Ten konkretny po szybkim googlu widze że pasuje do:
AUDI A1 (8X1, 8XK), Sportback (8XA, 8XF)
Audi A2 (8Z0)
Audi A3 (8L1, 8P1), kabriolet (8P7), Sportback (8PA)
Audi A4 (8D2 B5; 8E2 B6; 8EC B7)
Audi A4 Avant (8D5 B5; 8E5 B6; 8ED B7)
Audi A6 (4B2 C5)
Audi A8 (4D2, 4D8)
Audi TT, TT Roadster
Citroen Berlingo (MF; M)
Citroen C2, C3
są części które pasują do wielu marek. Ten konkretny po szybkim googlu widze że pasuje do:


@Pietter: Tak samo sobie wygooglowałem, ja to wiem że do wielu pasują.
Ale czy nie ma absolutnie żadnej różnicy jak na jednym opakowaniu są wymienione inne modele aut, a na drugim opakowaniu inne modele aut?
Klocek ten sam, ale widzę że pod numerem GDB1330 są jednak różne numery "WVA" (co to znaczy?)
Jokker - > są części które pasują do wielu marek. Ten konkretny po szybkim googlu wid...

źródło: comment_vnJPeKJKqniqSvABQkBLdIeVYiCDhllh.jpg

Pobierz
@Jokker po niczym bo się nie różnią klocki danego producenta mają tą samą mieszankę, co innego np bosch i ate ale to i tak bez znaczenia bo jak miękkie to bardziej pylą i szybciej się zużywają a jak twarde to piszczą i tarczę szybciej do wymiany.

Więc jak pasują to zakładaj ;)