Wpis z mikrobloga

No na przykład niektórzy w Ameryce (gdzie by indziej) używają tego w kontekście jak się biały przebierze za meksykanina albo ubierze jakiś strój spoza kultury europejskiej/amerykańskiej.


@SirSherwood: Aaaaa dobra to już kumam o co chodzi.

@Djakninn: Serio spotkałeś kogoś w PL kto tego używa?
No na przykład niektórzy w Ameryce (gdzie by indziej) używają tego w kontekście jak się biały przebierze za meksykanina albo ubierze jakiś strój spoza kultury europejskiej/amerykańskiej. Co poradzisz ¯_(ツ)_/¯


@SirSherwood: Bardzo spłyciłeś temat. Zawłaszczenie kultury to głównie komercjalizacja połączona z brakiem szacunku do źródła- dobrym przykładem było np. malowanie charakterystycznych obrzędowych "tatuaży" z henny na dłoniach w ramach ozdoby na imprezę (bo ładnie wygląda), gdzie w indyjskiej kulturze jest to wykorzystywane
@to_juz_przesada: Spłyciłem, bo uznałem (wiedziałem, że @Djakninn nawiazuje do tej całej sukienki), że mowa była o potocznym znaczeniu, a nie głębszym o którym Ty piszesz.

A co do tego głębszego znaczenia to według mnie niech sobie każda kultura bierze co chce od innej, po to to jest. Tylko no ale z szacunkiem a nie pogardą, bo ludzie jednak to rozwijali i niektórzy są z tego dumni i jeśli deptamy czyjeś dzieło,