Wpis z mikrobloga

W ciągu 3 dni przeszliśmy ze znajomymi koło 70km po #lwow jak ktoś chciałby spytać świeżo co polecam to możecie spytać, całkiem sporo wydaje mi się, że udało nam się zwiedzić i zjedliśmy w coś koło 10 różnych lokali :P Najmilej wspominam Lampe Gazową, najbardziej hardkorowa była Kryjówka bo skończyło się naprawdę ostro tam xD W sensie 0.5 na głowę i 1,5m kiełby do zagrychy z ogórkami xd Ale miejsce do chlania perfekcyjne. #podrozujzwykopem Jeśli kogoś to uraziło albo uważa, że np. po 1 pobycie gówno wiem o lwowie to niech da czarnolisto, nie chodzi mi o przechwałki tylko mogę pomóc :P A wracam tam za miesiąc prawdopodobnie bo cały wyjazd(nocleg 3 noce, podróż w obie strony, jedzenie sniadania+obiad+kolacje czasami po 3 daniowe no i alkohol z zakupami do domu) wyniósł nas 500zł od osoby a nie oszczędzaliśmy w zasadzie na niczym, żyliśmy (jak nam mówili znajomi którzy zachęcali) jak ci króle przysłowiowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) #podroze #europa #ukraina #pytanie
  • 21
@FormalinK: co oni tam nagrzebali z tymi marszrutkami? Słyszałem, że w ogóle to zlikwidowali (a już na pewno zlikwidowali niestety marszrutki na trasie Szegini-dworzec główny).
@lastro: xD nie sądzę, że jedzenie byłoby tak tanie jak na ukrainie porównując jakościowo knajpy i lokale gdzie jadaliśmy we lwowie. Porównując do Pragi gdzie byliśmy w tamtym roku, zapłaciliśmy za obiad na 4 osoby więcej niż za 6 we Lwowie bez deserów i w polecanej knajpie za mostem Karola, a nie smakowało nam totalnie. We Lwowie nie było posiłku i miejsca, gdzie coś by było nie tak.
A za nocleg
a ci jeszcze do "kryjówki" chodzą im kasę nabijać. Szkoda strzępić ryja...


@Nemrod: xD kolejny polski nacjonaluch który się bawić nie umie, bo wszędzie węszy jakby tu nienawiść zasiać. Jak nie szanujesz marketingu kryjówki to wystarczy tam nie iść a nie prawić mi tu annały historyczne. Doskonale znam historyczne tło lokalu i nie przeszkadzało mi tam wydać najwięcej w całym wyjeździe.
@FormalinK: I właśnie dlatego będą robić z nami co tylko chcą i wmawiać co tylko chcą.
[edit] to nie są annały historyczne, tylko obecne. Marsz był dwa miesiące temu, Lwów ubiegły rok świętował jako rok Bandery, a w tym roku zarządzili wywieszanie banderowskich fan na budynkach administracji publicznej. Gdyby ich cokolwiek uderzyło po kieszeni, to może by się trochę opamiętali z tym.
@FormalinK: plus opcjonalnie - @Nemrod i @kawiarnianypl spokojnie, niekórzy i po kilku wyjazdach spuszczają się nad miastem znając tylko knajpy grupy fest, ze dwa punkty widokowe i do pięciu zabytków (poza ścisłym centrum)

Fajnie, że nie gnijesz w domu, podróżujesz i cieszysz się życiem - ale nad jedną kwestią obojętnie nie przejdę.

Człowieka, który nie zna polskiej historii a idzie do kryjówki można nazwać ignorantem - ale nie wiem za skarby,
@dlkv: nie wiem zamawialiśmy tylko barszcz i kiełbasę. Ogólnie na wejściu nam powiedział że Polak i Ukrainiec zdrowie a rusek śmierć ale co oni tam wiedzą.. historię znam dokładnie ale nie jestem zamknięty na poznawanie, i podobało mi się. Wystrojowi się nie przyjrzałem bo piłem i zarlem tam tylko.