Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie trochę że wykopowi rasiści czasami wstawiają takie posty gdzie naukowo próbują udowodnić, że Murzyni są mniej inteligentni, bo to po prostu biologia, takie mózgi, co poradzisz, no po prostu są głupsi

no ale jak tak pomyśleć nie, to ewolucja wcale nie faworyzuje inteligencji. to tylko jedna z cech. czemu się czuć lepszym jeśli masz tam z dziesięć punktów ajkju więcej, ale no jednak przyznajmy się, nigdy tak szybko nie będziesz biegał
  • 162
@WujaAndzej: nie jestem bron boze rasista, ale wlasnie dzieki w duzej mierze wiekszej inteligencji stworzylismy cywilizacje i wszystkie wygody, ktore przyniosla. Murzyni nie stworzyli nic. W zaden sposob nie czuje sie lepszy z tego powodu, ale stwierdzam fakty. Murzyni, dzieki swojej biologii moga teraz co najwyzej wygrac kilka medali na olimpiadzie, albo poderwac Polke na dyskotece.
@phaxi:
@koniecswiatajestbliski
a czemu biali wymyślili? Przypomnij sobie, jak na przestrzeni wieków traktowani byli czarnoskórzy. Nie mieli możliwošci, żeby udoskonalać świat.

Generalnie cała psychologia różnic indywidualnych o tym traktuje, polecam poczytać sobie Strelau. Robili badania (nie podam teraz nazwiska, pewnie w podręczniku gdzieś jest, ja to pamiętam z wykładu), gdzie afrykańskim dzieciom wdrożono taki system nauczania, jaki mają na zachodzie. Efekt? Po pół roku brak różnic w IQ pomiędzy zachodnimi a
@WujaAndzej: to biali i azjaci wynalezli i odkryli 99% rzeczy i stworzyli swiat taki jaki mamy dzis, wienc chyba bieganie bylo mniej warte niz myslenie no nie wiem


@phaxi: Polacy za dużo nie odkryli (duża populacja i zero naukowych nobli) za to chyba uwielbiamy biegać... bo czasem w jednym dniu i mieście... po dwa masowe maratony są organizowane... czyli to chyba prawda, że jesteśmy murzynami Europy( ͡° ͜ʖ