Wpis z mikrobloga

Hej Mirki moze cos doradzicie,

Mam samochod z UK i jestem na kontrakcie w holandii przynjamniej do lutego przyszlego roku jak mi przedluza to zostane na stale. Obecnie mam e92 i koszt podatku drogowego wynosi w holandii jakies nienormalne 400 euro na kwartal dla przykladu w uk placilem 140 funtow za rok.

Podatek drogowy w Holandii jest uzalezniony od masy i typu paliwa i teraz zabawa jaki samochod ze skora i navigacja wbudowana na benzyne/hybryde o niskiej masie byscie polecali, dodam ze dobrze jak by mial zaciecie sportowe auto moze byc z uk (samochody sa tansze tam) tak do 50-60 tysi. zl (lub 12 tys funtow).

Myslalem o Golfie 2.0 GTI lub Lexusie ct200 f18 jak narazie.

ps. swoja droga juz wiem czemu w Holandii wszyscy jezdza tymi malymi autami...

#motoryzacja #holandia #emigracja #uk #kiciochpyta #samochody
  • 7
@Scaven: troche nie rozumiem,
Samochod masz zarejestrowany w UK czy NL?
Podatek drogowy sie od czego placi w NL, ze jezdzisz autem po ich drogach czy ze masz auto w NL?
Golf a Lexus to masz niezly rozstrzal ;P
Mnie sie podoba Nissan Pulsar GT na przyklad.
Podatek drogowy sie od czego placi w NL, ze jezdzisz autem po ich drogach czy ze masz auto w NL?


@Sharan: jesli centrum zyciowych interesow ma w NL to powyzej 3 miesiecy uzytkowania zagranicznego auta placi sie taki sam podatek jak za NLowe
@etherway: tak jest zgadza sie.

Nie potrzebnie pisalem cala sytlacje bo jak zwykle wszyscy skupiaja sie na tym na czym nie trzeba prosilbym jakies typy lekkich aut z powyzszymi parametrami, ja zabardzo w hatchbakach nigdy nie gustowalem dlatego pytam o rade, auto pokroju np lexus ct200 f18 lub alfa romeo guiliete ale musze wage sprawdzic, obecnie mam e92 w sportowym m pakiecie i fajnie jak by trzymalo podobny poziom wnetrza

@
@Scaven:
Na szybko bo późno.
To E92 masz w dieslu? Na benzynę dużo niższy podatek.
Jeśli kupisz auto i przywieziesz je do Holandii przed upływem pół roku od zakupu, płacisz podatek od wzbogacenia.
Jeśli masz je dłużej niż pół roku to uderzasz jako mienie przesiedleńcze.

Jeśli kupisz auto teraz,i przywieziesz je do Holandii szykuj się więc na opłacenie jednorazowo BPM i cyklicznie MRB. Przelicz czy opłaca Ci się auto sprzedawać, bo
@Scaven: zastanów się czy nie bardziej opłaci Ci się leasing prywatny 200€-400€ miesięcznie all inclusive, ac, oc, bpm i jak się coś #!$%@? to poprostu autko oddajesz i dostajesz na gotowo