Wpis z mikrobloga

Dlaczego pierwszy po II wojnie światowej proces o ludobójstwo odbył się przed lokalnym sądem a nie międzynarodowym trybunałem? Jaki miał na to wpływ utworzony w kurorcie wypoczynkowym obóz koncentracyjny dla kobiet? Oraz jaką rolę odegrał w tym wszystkim brytyjski korespondent wojenny?

Mirasy, zapraszam na kolejne krótkie opowiadanie około-podróżnicze pt. "Brutalna ścieżka serbskiego wojownika", tym razem przenosimy się na Bałkany które kiedyś miałem okazję całkiem nieźle poznać, a do których jeszcze się nie odwoływałem w twórczości. Ciekawy incydent z pogranicza konfliktów zbrojnych i dziennikarstwa.

Fajnie gdybyście wykopali kumple, link powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wanderlust - tag z moich opowiadanek i podróży.

Insta | Blog

#tworczoscwlasna #podroze #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #historia #wojna #balkany #zainteresowania
Dwadziescia_jeden - Dlaczego pierwszy po II wojnie światowej proces o ludobójstwo odb...

źródło: comment_Uo4RFHW3szsPYzhd2Ep1KUM3y8ZT1cSJ.jpg

Pobierz
  • 12
@Dwadziescia_jeden od dobrych paru tygodni wrzucasz teksty, których w danym momencie nie mogę przeczytać. I od tyluż tygodni daję plusa i wykop w ciemno, żeby wrócić do tekstu wieczorem. Dzięki za te teksty ( ͡º ͜ʖ͡º)