Wpis z mikrobloga

Pytanie hipotetyczne (sytuacja z życia, aczkolwiek gostka osobiście nie znam):

Mieszkasz na jakiejś wiosze blisko ruchliwej drogi, niestety na zakręcie. Kilka razy w roku ktoś wjeżdża ci na posesję, rozjebuje swój samochód i twój płot przy okazji. Pieniądze z OC nie zawsze udaje się odzyskać, czasem sprawca ucieka, a czasem użeranie się z ubezpieczycielem zajmuje za dużo czasu i nie do końca jest skuteczne. Wielki #!$%@? i decyzja: mam to w dupie, buduję betonowy płot i kończę problem raz na zawsze.

Tylko następnym razem jak ktoś w to walnie, to płot będzie cały, delikwent jednak niekoniecznie. Zaczną ginąć ludzie.

#ankieta #cbom #samochody #wypadek #etyka #pytanie #dylemat

Budujemy betonowy płot?

  • Tak 89.5% (77)
  • Nie 10.5% (9)

Oddanych głosów: 86

  • 12
@haes82 ciekawe jak jest projekcie domu, jak nie ma to pozwolenie bedzie potrzebne, a przynajmniej zgłoszenie, trzeba by bylu w ustawie sprawdzić, inaczej odpowiadasz za delikwenta, znajomy tak miał i niestety nie mogl nic z tym zrobić, ostatecznie wywalczyl te czerwone duze strzałki
@haes82: betonowy płot ?... obczaj lepiej takie coś !!! nieprzepuszczalne dla pocisków z kałasza i kozich synów rządnych dziewic... więc myślę że Janusz w BMW 7 z 1998r tym bardziej nie da takiej ścianie rady xD ... problem może być tylko taki że jako cywil nie kupisz nic w HESCO :/
Kamera, numery rejestracyjne, OC sprawcy.
Jeśli chodzi o szkody budowlane, to likwidatorzy od OC komunikacyjnych chyba nie mają ani doświadczenia, ani ciśnienia żeby na tym jakieś wałki robić.
I z tego co wiem, to odszkodowanie wystarcza na naprawę z górką (w odróżnieniu od odszkodowań za szkody w pojeździe).

Natomiast co do wpadających pojazdów na posesję, to jest to dość niebezpieczne i mur bym zdecydowanie budował.