Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludzi ogarniętych i tych, którzy może mieli podobny problem w przeszłości.

Mam sobie komputer Intel NUC i5 z dyskiem m2 128GB ssd.

Dzisiaj komputer się zawiesił, jak go włączyłem to nie wykrywał dysku w ogóle.

Rozkręciłem go, spojrzałem do środka (nie wiem co chciałem tam zobaczyć :D), skręciłem i zadziałał. Po jakimś czasie się zawiesił i znowu to samo - brak dysku.

Od tego czasu jest to praktycznie standard - 1h włączonego kompa = nie wykrywa dysku i trzeba odczekać jakiś czas, żeby znowu się włączył.

Jak myślicie - czego to wina? Mi się to z jakimś przegrzewaniem kojarzy, ale dziwne, że tak nagle zaczął się przegrzewać...

#komputery #pc #pcmasterrace :D
  • 7
1h włączonego kompa = nie wykrywa dysku i trzeba odczekać jakiś czas, żeby znowu się włączył.


@Prophet1111: tak szczerze to to niestety wygląda na jakiś objaw przegrzania ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak ci się komp zawiesi to weź go wyłącz i ostrożnie posprawdzaj co może być gorące.
@Prophet1111: jak jest takie podejrzenie no to otwórz obudowę, ustaw jakiś dodatkowy wiatraczek np na usb i zostaw aby pracował wtedy się okaże czy to chodzi o temperatury. na m2 można kupić naklejane radiatory ale wątpie czy w nuc-u to coś da. sam mam brixa i sie grzeje tak ze go nie mozna dotknac, na szczescie bez zwiech
@Gilenium: Dzięki za pomoc, ale ja mam tylko złącze m.2, żadnego kabla.
@jan7796: Najlepsze jest to, że tak z zewnątrz raczej nic nie czuć, żeby się grzał. Przestawiłem w biosie nawet ustawienia chłodzenia na "cool" z "balanced" i wczoraj nic to nie dało. Zobaczę dzisiaj jak sprawa wygląda.