Wpis z mikrobloga

Cześć!
Dzisiaj naprawdę fajna propozycja bieszczadzkiej wycieczki, bo spacer po połoninach trwa wyjątkowo długo. Mowa o szlaku z Wołosatego przez Rozsypaniec i Halicz, z wejściem na Tarnicę i zejściem do Ustrzyk Górnych przez Szeroki Wierch. Całkiem długa, ale piękna trasa :)

Link do znaleziska tutaj:
https://www.wykop.pl/link/4303223/szeroki-wierch-i-tarnica-bieszczadzki-klasyk/

Z góry dziękuję wszystkim wykopującym :)

Wołam osoby, które wyraziły na to chęć. Jeżeli masz ochotę się dopisać, możesz dać znać na PW lub zrobić to w komentarzu.

#gory #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #turystyka #bieszczady #gorydlazielonek
Pobierz
źródło: comment_f0j4du2nQRvAE5x7eKx29Y5N9l7ap71B.jpg
  • 23
@ZielonyZwyboru: Na mapie wygląda to TAK. Co prawda ten początkowy fragment z Wołosatego na Przełęcz Bukowską jest dosyć nudny, ale wysokość nabiera się powoli, a najlepsze zostawiamy na koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i pewnie łatwiej podjechać rano busem z Ustrzyk do Wołosatego, a potem spokojnie zejść :)
@ZielonyZwyboru: w zeszłym roku w czerwcu pierwszy raz szłam od Wołosatego przez Rozsypaniec i Halicz na Tarnicę (tylko schodziliśmy do Wołosatego - po schodach ()). Uważam, że to najpiękniejszy szlak w polskich Bieszczadach! Też mi się wydaje, że lepiej zacząć z tej strony - chyba bym się zapłakała jakbym musiała te ostatnie (najnudniejsze!) 8 km dreptać na koniec. Chociaż znajomy mówi, że idąc w przeciwnym kierunku mamy
@faramka: To prawda, strasznie lubię tamte strony () Kiedy jestem na Haliczu, to czuję się, jakbym był na końcu świata. Taka przestrzeń i bezkres po horyzont. Początek startu to sprawa uznaniowa i pewnie każdy ma inaczej, ale wolałem się rozprawić z tym nudnym odcinkiem na początku. Człowiek jeszcze ma pełno sił, kipi entuzjazmem i jakoś tak szybko leci ( ͡° ͜ʖ ͡