Wpis z mikrobloga

Koledzy z tagów #rower #ebike i #chinskiecuda polecą jakiś zestaw do konwersji rowerów na e-bike? Chciałbym żonie kupić jakiś dopalacz żebyśmy mogli na dalsze wycieczki śmigać. Ja mam szosówkę i póki co dzielnie opieram się elektryfikacji.
1. Rower ma koła 27,5 i tarczówki. Rozumiem że lepiej zrobić tylne koło, bębenek jest standardowy i są mocowania na 6 śrub tarcz?
2. Korba jest na oś przelotową (hollowtech 2). Czy pasują do takiej czujniki pedałowania?
3. Czy można założyć czujnik hamowania do klamek hydraulicznych?
I w ogóle jeśli kupię drugą kasetę, oponę itp to szybko można wymienić koło w takim rowerze na zwykłe? Np. w ciągu 5 minut przerobię go z powrotem na zwykły rower czy okablowania jest już za dużo?
Nie ukrywam że na czasie mi nie zależy i mogę kupować ja jakichś gearbestach i aliexpressach. 250W styknie - to ma być tylko dopalacz do pedałowania na dalsze dystanse i górki.
  • 14
@demoos podczepię w pod pytanie. Swój rowery zbudowalem ale na drugi nie mam czasu, a różowy też chce. Rower też muszę kupić więc raczej podpowiedź jakie zestawy będą dobre?
@mazaq1: Mam TAKI zestaw z Ali, 500W 48V przekładniowy w tylnym kole i spokojnie wystarcza, rozpędza się do 40km/h bez pedałowania.
Jeżeli chcesz na szybko wymieniać to bierz do przedniego koła, najmniej ingerowania i zabawy i w zasadzie możesz zmienić koło w kilka minut, ale w zasadzie to nie wiem po co.
@Huberto606: mniej więcej już kumam co mi potrzeba, ale boję się lekko, że chińczyk wyśle mi co popadnie. W tej aukcji rozmiar koła i takie tam podajemy przy komentarzu do zamówienia po prostu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mazaq1: wybierasz jaki prąd, jaka moc i jaki wyświetlacz (LCD3 polecam), a resztę piszesz w komentarzu do zakupu, czyli zgodnie z opisem, rozmiar koła, które koło jak PAS itd.