Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak wystawiłem starą lodówkę za grosze na OLX. Jakiś dziadek powiedział, że on ją zaklepuje i że będzie po nią w ciągu 15 minut. Tłumaczyłem mu, że lodówka się w pełni nie odmroziła i że potrzebowałbym godziny lub nawet dwie co najmniej, ale ten tłumaczy, że już, teraz, bo kto inny weźmie. Dziadek przyjechał z wnuczkiem po lodówkę jeszcze targował się, bo zabrudzone drzwiczki xD Odpuściłem mu chyba dwie dychy, bo to i tak kupiłem nową, więc każda suma za nią będzie dobra.

Koniec końców musiałem pomagać znieść lodówkę, wsadzić do samochodu, bo wnuczek okazał się żywcem oderwany od Metina i nie był w stanie unieść. Koniec końców okazało się, że lodówka nie mieści się do ich 3 drzwiowej Corsy i mam stać tutaj z lodówką i popilnować. Czekałem na nich godzinę. Dziadek z wnuczkiem przyjechali taczką xD Zabrali ją na taczkę i wziuuuuuu... Pic rel poniżej xD. Na koniec dostaje telefon, że lodówka została nie do końca odmrożona przez co więcej ważyła, a ja tym samym naraziłem dziadka na zepsucie jego chorego kręgosłupa i jeśli coś mu się stało, to ja za to odpowiem.

Teraz się z tego śmieje, ale wtedy podniósł mi strasznie ciśnienie. Zajął mi prawie dwie godziny czasu na znoszenie, próby wepchnięcia do auta, gdzie wnuczek tylko stał i nic nie robił xD A na koniec się jeszcze do mnie posapał.

#heheszki #coolstory #olx #januszebiznesu #januszeolx #gownowpis
SadoMaso - Pamiętam jak wystawiłem starą lodówkę za grosze na OLX. Jakiś dziadek powi...

źródło: comment_Ef7QDbKUVJWtQeYuNhcZerXDsZjYU2mo.jpg

Pobierz
  • 52
@ImYourPastClaire: Mam się kłócić o 20 zł? Bez przesady. Nie zależało mi, powiedziałem, że więcej nie zejdę i już. Początkowy plan zakładał, że po prostu pozbędę się jej na śmietnik, ale okazało się, że lodówki trzeba utylizować, dlatego wystawiłem na OLX. Dziadek widać, że stary, a że lodówkę postawił mi przy balkonie, to od czasu do czasu do niej wyjrzałem. Powiedziałem dziadkowi, że mogę na nią zerkać, ale tak jak chciał
Najpierw

mam stać tutaj z lodówką i popilnować. Czekałem na nich godzinę.

Potem

powiedziałem dziadkowi, że mogę na nią zerkać, ale tak jak chciał stał przy niej nie będę.


@SadoMaso: Widzisz różnice między pierwszą wersją, a obecną? Tu nie o 20zł chodzi tylko o to, że niedość że opuściłeś mu cenę, zniosłeś tę lodówkę (gdzie za tę usługę się przecież płaci nawet w sklepach), czekałeś to ostatecznie jeszcze złapałeś #!$%@?.
@SadoMaso: Podniosło Ci ciśnienie bo robiłeś coś na co nie miałeś najmniejszych chęci. Asertywność nie polega na tym żeby się kłócić, tylko na tym żeby umieć powiedzieć "dość, nie tak się umawialiśmy" i nie mieć z tego powodu żadnego poczucia winy. Jak będziesz zbyt ugodowy i ludzie to wyczują, wycyckają Cię bez skrupułów i później będą się śmiali jak frajerka zrobili. Sam sobie robisz źle, żeby komuś było dobrze.

ps. nick