Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Ktoś rozwikła mi nazewnictwo w Catii żebym wiedział co zassać? Tak z innej beczki mam już 2 wersje z Chomika i jednej nie da się zainstalować, a druga się nie włącza. Jakaś masakra...dobrze, że to nie ma z 10GB tylko około ~2-2,5.
Więc jedni piszą Catia P3, Catia V5 R21, Catia V5R19 itd....nie ogarniam tego. Wiem, że jest V4 V5 i V6 już nawet, a ja szukam V5. Jakie wersje były w trakcie aktualizowane? Btw, ktoś poleca jakieś pewne źródło? Bo nie mogę rzecz jasna czekać na darmoche we wrześniu....

#catia #studbaza #cad
  • 7
@Nichterreichbar: V to numer wersji. R to numer aktualizacji. Pierwsza V5 wyszła w 1998. I interfejsowo nie zmieniła się nic. Najnowsza to V5-6R2018 (R28). Catii V6 nie zainstalujesz jeśli nie masz scentralizowanego serwera na dane zaimplementowanego. Następca V6 jest 3DEXPERIENCE. Z uwagi na ilość rożnej dokumentacji i braku kompatybilności wstecznej VW np. jednocześnie używa V4 (wypuszczona w 1993) ,V5 i V6. I powoli eliminują najstarszą wersję.
Dzięki. Będzie P2. Do nauki w domu musi wystarczyć, jak znajdę nowszą to będzie miło. Widziałem, że Helion ma fajne książki do Catii więc myślę, że jak je przerobie to będe zadowolony :) Potrzebuje na już, dlatego nie mam co narzekać, co wpada w ręce trzeba brać. Od września znowu DS będzie rozdawał licencje to sobie skorzystam. W tym roku dałem ciała i nie wyrobiłem się na czas i dlatego tak pod